Wyświetlenie artykułów z etykietą: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drawska Pomorskiego
Reaktywacja orkiestry „Viva Battuta”
Szkoła Podstawowa nr 1 w Drawsku Pomorskim stara się reaktywować Młodzieżową Orkiestrę Dętą prowadzoną przez wiele lat przez Tomasza Stawickiego. Od śmierci kapelmistrza orkiestra zawiesiła swoją działalność.
Dodatkowe informacje
-
.
„Viva Batutta” zagrała dla swojego kapelmistrza
W rok po śmierci Tomasza Stawickiego, kapelmistrza młodzieżowej orkiestry dętej „Viva Batutta” działającej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim odbył się koncert drawskiej orkiestry.
Dodatkowe informacje
-
.
To może być ostatni koncert tej orkiestry. Członkowie zagrają dla swojego kapelmistrza w rocznicę jego śmierci
To już rok jak do mieszkańców Drawska Pomorskiego dotarła wiadomość o śmierci Tomasza Stawickiego kapelmistrza młodzieżowej orkiestry dętej „Viva Batutta” działającej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim. Ostatni raz dyrygent wraz z orkiestrą wystąpił w macierzystej szkole 10 września 2021. Zmarł 17 listopada w wieku 56 lat walcząc z chorobą.
Dodatkowe informacje
-
.
Zrobimy orkiestrę. To była jesień 1999 roku.
Pracowałem w Szkole Podstawowej nr 2 w Złocieńcu, miałem też indywidualne lekcje muzyki z dziećmi. W szkole był niewielki chór. Pamiętam, że była tam fajna atmosfera. Dyrektorką szkoły była wówczas Zofia Uryn. Tylko codzienne dojazdy z Drawska do Złocieńca były dosyć męczące. Dlatego, gdy otrzymałem propozycję pracy w Szkole Podstawowej w Drawsku Pomorskim, przyjąłem ją. W Drawsku dyrektorem szkoły został Zbigniew Ptak, obecny burmistrz. Już podczas pierwszej rady pedagogicznej Zbigniew Ptak poklepał mnie po ramieniu i powiedział: "Zrobimy orkiestrę". Inni nauczyciele przyjęli ten pomysł z niedowierzaniem. To była jesień 1999 roku – wspominał Tomasz Stawicki w rozmowie Krzysztofem Bednarkiem 2015 roku
Dodatkowe informacje
-
.
Plenerowy koncert młodzieżowej orkiestry dętej z Drawska Pomorskiego
Korzystając z pięknej pogody i obecności członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Viva Battuta” w Szkole Podstawowej w Drawsku Pomorskim zorganizowano koncert szkolnej orkiestry.
Dodatkowe informacje
-
.
Wspaniały występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Drawska Pomorskiego w Goleniowie
Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Viva Battuta” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim 4 września wzięła udział w uroczystościach jubileuszu 15-lecia orkiestry ,,Wood and Brass Band '' z Goleniowa.
Dodatkowe informacje
-
.
Nowy Burmistrz Czaplinka chce założyć orkiestrę dętą
W powiecie drawskim mamy dwie orkiestry dęte: w Drawsku Pomorskim i Złocieńcu.
- Złocieniecka Orkiestra Dęta – która jak możemy przeczytać w Internecie chwali się ponad 55 letnią działalnością zespołu orkiestrowego – prowadzona przez Antoniego Gadzinę
- "Viva Battuta!" Młodzieżowa Orkiestra Dęta Drawsko Pom działająca przy Szkole Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim i prowadzona przez Tomasza Stawickiego.
Teraz przyszedł czas na Czaplinek.
Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz w komunikacie urzędu zaprosił do założenia orkiestry.
W współpracy zaprasza wszystkich, którzy grają na instrumentach dętych lub chcą poznać technikę gry na tych instrumentach i wspólnie muzykować. Nie trzeba znać nut. Wystarczą dobre chęci i zapał. Osoby już muzykujące prosimy o potwierdzenie informacji na temat ewentualnej współpracy z czaplinecką orkiestrą dętą.
Dla osób debiutujących przewidziana jest nauka gry na wybranych instrumentach.
- Szczegóły i zapisy pod nr tel. 94 375 55 06.
Dodatkowe informacje
-
ISSUU
Orkiestra z Drawska na Internationale Musikfest w Saeby
Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Viva Battuta“ z Drawska Pomorskiego w dniach 01-03.07.2016r uczestniczyła w 15. Internationale Musikfest w Saeby (Dania). W festiwalu brały udział orkiestry z różnych stron Europy, a MOD jako jedyna z Polski. Był to już 4 wyjazd naszego zespołu do Danii, na festiwal odbywający się co 3 lata. Tegorocznym muzycznym tematem przewodnim była ABBA. Dlatego podczas przemarszu ulicami Saeby członkowie zespołów prezentowali się w strojach tej znanej i lubianej grupy. Pełne fantazji stroje wzbudziły podziw mieszkańców miasta.
Trzy dni pobytu upłynęły błyskawicznie, bo bardzo pracowicie, liczne koncerty na różnych scenach miasta i 2 przemarsze przez miasto dawały się odczuć wieczorami.
Dziękujemy wszystkim, którzy „stanęli na głowie”, aby wyjazd doszedł do skutku: m.in. Panu Staroście Stanisławowi Kuczyńskiemu Panu Burmistrzowi Zbigniewowi Ptak, Pani Dyrektor Joannie Szewczyk, Paniom Idze Sadowskiej i Kamili Matysiak oraz opiekunom: Paniom Żanecie Podlipniak, Dorocie Sztuk, Ewie Wyrzykowskiej , Panom Romanowi Szkudlarek i Tomaszowi Stawickiemu. Dziękujemy też kierowcom PKS-u Panom Leszkowi i Arturowi za bezpieczną podróż. Teraz orkiestrę czekają dwa miesiące zasłużonego odpoczynku.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drwska najlepsza na scenie w Łobzie
Za nami Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych i Big Bendów, który odbył się w niedzielę (28 czerwca) w Łobzie.
W przeglądzie udział wzięli muzycy Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Viva Battuta” z Drawska Pomorskiego pod dyrekcją Tomasza Stawickiego. Za znakomity występ, jury przyznało orkiestrze pierwsze miejsce w kategorii "scena".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Trzecie miejsce dla drawskiej orkiestry podczas festiwalu w Łobzie
W dniach 20-22 czerwca w Łobzie odbywał się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, w którym uczestniczyły zespoły z Polski, Niemiec, Rosji, Białorusi i Ukrainy.
W niedzielę, 22 czerwca w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych i Big Bandów wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drawska Pomorskiego. Młodzi muzycy dzielnie walczyli zdobywając puchar i trzecie miejsce w kategorii orkiestr młodzieżowych ustępując starszym orkiestrom z Goleniowa i Gryfic. Gratulujemy.
Wojewódzka inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa w Siemczynie
W zespole pałacowo-parkowym w Siemczynie 7 września odbyła się wojewódzka inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem "Nie od razu Polskę zbudowano". Na miejsce spotkania wybrano osiemnastowieczny pałac w Siemczynie
Europejskie Dni Dziedzictwa są projektem społeczno-edukacyjny m.in. związany z ochroną zabytków i traktowania ich jako inwestycje oraz podstawę do rozwoju turystyki jak również tworzenia nowych miejsc pracy. Podczas obchodów wręczono odznaki za opiekę nad zabytkami oraz odznaki honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego, przygotowano także pokaz historyczny i wspólne zwiedzanie kompleksu.
Specjalne stoiska zaprezentowały również gminy Czaplinek i Drawsko Pomorskie W uroczystości brała udział młodzież z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Drawska Pomorskiego pod batutą pana Tomasza Stawickiego.
