:

Wyświetlenie artykułów z etykietą: Koncert

W  dniach 20-22 czerwca w Łobzie odbywał się Międzynarodowy  Festiwal Orkiestr Dętych, w którym uczestniczyły zespoły z Polski, Niemiec, Rosji, Białorusi i Ukrainy. 

W niedzielę, 22 czerwca w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych i Big Bandów wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drawska Pomorskiego. Młodzi muzycy dzielnie walczyli zdobywając puchar i trzecie miejsce w kategorii orkiestr młodzieżowych ustępując starszym  orkiestrom z Goleniowa i Gryfic.  Gratulujemy.

 

niedziela, 22 czerwiec 2014 00:00

Deszczowe Dni Drawska Pomorskiego

Ciężkie chmury zebrały się nad Drawskiem Pomorskim i mimo, że utrudniły święto to nie zniechęciły do zabawy. Ciągłe deszcze nie przerwały wydarzeń zaplanowanych na piątek, 20 czerwca. Wtedy to odbywała się impreza plenerowa pod nazwą „Letnie Granie z Polo TV”. Gwiazdą wieczoru był  WEEKEND. Nie zabrakło usterek nagłośnienia spowodowanymi deszczem, z którymi jednak szybko się uporano. Podczas wieczoru z POLO TV wystąpili także SMIGGY, BASTA, COOLERS i FANATIC.  Przed północą zabawa spod mobilnej sceny przeniosła się do amfiteatru gdzie trwała już zabawa taneczna.

Sobota o oczywiście najkrótsza noc w roku „Noc Świętojańska” Na ten dzień zaplanowano koncert zespołów „MIĄŻSZ” i „FOLK MACHINA” oraz widowisko teatralne „KSIĘGA GÓR”.  We wszystkie dni świętowania dla dzieci przygotowane były atrakcje i programy artystyczne a w niedzielę Drawsko Pomorskie odwiedził zabytkowy pociąg.

 

W dniach 13-15 czerwca w Kaliszu Pomorskim odbył się zlot motocyklowy „CRUISER PARTY XVI ŚWIĘTO JUNAKA” Patronat honorowy nad zlotem objął Olgierd  Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Organizator – CRUISER MC POLAND wybrał na miejsce imprezy Stadion Miejski w Kaliszu Pomorskim, gdzie przez trzy dni imprezy działał gigantyczny camping dla uczestników zlotu, scena koncertowa, strefy handlowe, gastronomiczne i sanitarne. Impreza rozpoczęła się już w piątek, gdzie przewidziano przyjęcie gości, jak również koncerty zespołów na żywo. Następnego dnia około południa odbyła się szczególnie oczekiwana parada motocykli, w której udział wzięło ok. 200 maszyn. Nie zabrakło na niej również burmistrza miasta Michała Hypkiego, który na motorze WSK wtopił się w setki motocyklistów nie odbiegając ani strojem, ani motocyklem, robiąc nie mniej hałasu niż pozostali uczestnicy zlotu.

…. Kawalkada motocykli przyjechała, a raczej „przebrzmiała” od Stadionu Miejskiego do miejscowości Mirosławiec, warkotem silników wszelkiej mocy, melodyjek, klaksonów, migających światełek, uśmiechów spod kasków i serdecznych pomachiwań dłonią- wprawiając mieszkańców w zachwyt, pozytywne oszołomienie czy nawet aplauz.

Po powrocie z parady na motocyklistów czekały konkursy z nagrodami, pamiątki zlotowe, ciepła strawa, po niej obowiązkowo kawałek rockowej muzyki. Zagrali m.in.. : DIRTY BASTARDS, BIG STACH I WIBRUJĄCY, MASTENA, CURCUMA, DIVINE MERCY, SHAKIN WINGS, OVERDOSE i inni. Impreza zakończyła się w niedzielę, gdzie na godzinę 14.00 zaplanowano pożegnanie gości i powrót do codziennych obowiązków, które nierzadko dalece odbiegają od zlotowej atmosfery o pasji jaką są motocykle. …. Zlot cieszył się dużym zainteresowaniem, został przyjęty bardzo pozytywnie przez motocyklistów jak i sympatyków zarówno od strony programowej jak i organizacyjnej.

Dział: Kalisz Pomorski
wtorek, 17 czerwiec 2014 00:00

Dni Drawska 2014 - co będzie grane?

W tym roku Dni Drawska Pomorskiego troszkę wcześniej niż zwykle, bo 20-21 czerwca. Organizatorem wydarzeń jest Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim. Przyjrzyjmy się co przygotowała samorządowa instytucja kultury z Drawska Pomorskiego.

Piątek, 20 czerwca to impreza plenerowa pod nazwą „Letnie Granie z Polo TV”. Rozpocznie się programem interaktywnym dla dzieci  a od 17:00 będą koncerty muzyki disco polo. O 22:00 zagra gwiazda wieczoru WEEKEND, którego hit można posłuchać przechodząc niżej.  Oprócz nich wystąpią SMIGGY, BASTA, COOLERS, FANATIC. O północy przygotowana została zabawa taneczna. Imprezę poprowadzi Maciej Smoliński znany widzom z anteny Polo TV. 

Sobota, 21 to Noc Świętojańska, w ramach której o 19:00 odbędzie się koncert „MIĄŻSZ” i „FOLK MACHINA” a o 22:30 rozpocznie się widowisko teatralne „KSIĘGA GÓR”. Na niedzielę 22 czerwca o 14:00 dzień rozpocznie się ZUMBĄ dla dzieci i programem interaktywnym. O 16-tej każdy będzie mógł spróbować swoich sił w karaoke, a o 17:00 rozpoczną się zabawy, gry i konkursy. Szczegóły wydarzeń prezentujemy na załączonych plakatach oraz w naszym kalendarzu wydarzeń.

 

Dodatkowe informacje

  • Film
czwartek, 08 maj 2014 00:00

Konkurs literacki w Złocieńcu

To już dwunasty raz spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej nr 3 w Złocieńcu z uczestnikami Powiatowego Literackiego Konkursu ,,Spotkanie z rodziną Borejków".  Zmagania konkursowe przebiegały jak co roku - najpierw trzyosobowe drużyny pisały test, przygotowany przez Panie z Biblioteki Garnizonowej w Budowie: Liliannę Paszkowską i Małgorzatę Oleksińską, następnie uczestnicy prezentowali scenki na podstawie powieści Małgorzaty Musierowicz.

W tym roku zwyciężyła drużyna z Kalisza Pomorskiego, II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu, a III- uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie. Drużyny wyróżnione, to w kolejności: Szkoła Podstawowa nr 2 w Złocieńcu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Złocieńcu i Szkoła Podstawowa z Nowego Worowa.

Nagrody ufundowali: Dyrektor SP 3 i Wydawnictwo NOWA ERA. Konkurs objął swoim patronatem Starosta Drawski Stanisław Cybula.

 

Dział: Złocieniec
środa, 26 marzec 2014 00:00

Koncert dla Alana i Dawida

Koncerty charytatywne organizowane przez dzieci, młodzież i pedagogów z czaplineckich szkół już na stałe wpisały się w harmonogram działań lokalnych wolontariuszy. Jest to inicjatywa jednocząca wielu ludzi dobrej woli. Niezmiernie cieszy fakt, że krąg zaangażowanych w organizację koncertów osób, z roku na rok się poszerza.

22 marca 2014r. w sali widowiskowej Czaplineckiego Ośrodka Kultury odbył się koncert charytatywny dla Alana i Dawida Margiel. Chłopcy są braćmi, mają 7 i 9 lat. 5 lat temu  zdiagnozowano u nich nieuleczalną chorobę - Dystrofię mięśni Duchenn’a. Jest to choroba genetyczna powodująca postępujący i nieodwracalny zanik mięśni. Dawid choruje również na astmę oskrzelową i nawracające zapalenia płuc, co bardzo niekorzystnie wpływa na zanik mięśni i osłabia organizm. Jedyną nadzieją dla chłopców są kompleksowe zabiegi rehabilitacyjne a także sprzęt rehabilitacyjny, które niestety są bardzo kosztowne i nie są finansowane z budżetu Państwa. Po uzyskaniu tych informacji decyzja organizatorów koncertu była jednomyślna – tym razem zagramy dla Alana i Dawida. 

W przygotowania do koncertu włączyło się wiele osób, jednak motorem napędowym przedsięwzięcia był uczeń czaplineckiego liceum Patryk Suchocki. Podczas koncertu odbyła się zbiórka publiczna na rehabilitację chłopców. Przygotowano szereg atrakcji: uczniowie ZSP, rodzice dzieci ze szkoły podstawowej oraz wiele przyjaznych osób upiekło pyszne ciasta, które wystawione były na sprzedaż, podczas koncertu odbyła  się licytacja przedmiotów i karnetów na zabiegi kosmetyczne, usługi fryzjerskie, fotograficzne, konsumpcję w czaplineckich restauracjach i kawiarniach oraz wejściówki na siłownię, fitness i wynajem kajaków. Licytację oraz cały koncert brawurowo poprowadził człowiek orkiestra - Dawid Siwek. Widzowie zostali zaproszeni przez prowadzącego do podróży w świat dziecięcej radości i marzeń, młodzieńczej pasji i wzruszeń, dojrzałej refleksji. Było pięknie, energetycznie, zabawnie. Wokaliści wyśpiewali wzruszające opowieści, gitarzyści i pianiści zadziwiali umiejętnościami, tancerze pokazali jak magiczny może być ruch, kabaret śmieszył do łez… Kto nie był, niech żałuje. Dzieci i młodzież z pełnym profesjonalizmem i opanowaniem zaprezentowała się na scenie.

Koncert  dla Alana i Dawida był niezwykłym spotkaniem wielu światów: dziecięcej radości, pasji młodości, siły inspiracji i dojrzałej refleksji nad kondycją naszej wrażliwości. W takich chwilach idee się materializują, niesienie pomocy staje się faktem, przybiera kształt działania, które daje nadzieję, radość i wymierną pomoc. 

Dział: Czaplinek
wtorek, 18 marzec 2014 00:00

Powiatowa Gala Talentów 2014

W dniu dzisiejszym w Centrum Kultury Drawsku Pomorskim odbyła się Powiatowa Gala Talentów 2014. W czasie gali zaprezentowali się uczniowie z różnych szkół naszego powiatu. Nie zabrakło tancerzy, recytatorów, aktorów, a także improwizatorów. Występy były ciekawe, dynamiczne, a publiczność nagradzała wszystkich głośnymi brawami.

Powiatowa gala Talentów organizowana jest już po raz czwarty. Jej celem jest ukazanie talentów jakie skrywają niekiedy w sobie młodzi ludzie. Podczas gali każdy z nich ma możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na dużej scenie przed publicznością.  

Poniżej prezentujemy relację video - skrót z gali zrealizowaną przez współpracujące z DSI Studio-Rutkowski. Jak informuje właściciel firmy Rafał Rutkowski wkrótce opublikowanych zostanie więcej materiałów filmowych z wydarzenia. 

Dodatkowe informacje

  • Film

Wieczorem 7 lutego w złocienieckim kinie "Mewa" podczas gali dokonano wręczenia statuetek LIDERA za 2013 rok. Przyznano również odznaczenia "Zasłużony dla Miasta i Gminy Złocieniec". 

Zanim jednak rozpoczęto wręczanie zebrani minutą ciszy uczcili pamięć Henryka Czarnoty. 

Tytuł "Zasłużony dla Miasta i Gminy Złocieniec" Rada Miasta Zuzannie Sikorze ze Stawna i ks. Wiesławowi Hnatejko, proboszczowi złocienieckiej parafii.

Nagrodę statuetkę „Lidera” otrzymali:

  • Firma "Kotex" Ryszarda Kota,
  • Nadleśnictwo Złocieniec. 

W kategorii "Rozwój Przedsiębiorstwa":

  • Indywidualna Praktyka Lekarska - Renata Kozak, 
  • PPUH Robert Błażejewicz, 
  • PKO Bank Polski o/ Złocieniec,
  • Auto-Handel-Komis- Kamil Gładysz 
  • Partner Sp. z o.o.
  • Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Złocieńcu. 

W kategorii "Działalność na Rzecz Społeczności Lokalnej":

  • Klub Strzelecki "Cel", 
  • Stowarzyszenie Diebetyków, 
  • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, 
  • Wojskowa Agencja Mieszkaniowa.

W Kategoria "Kultura":

  • Zespół "Opowieści Nocy" 
  • Piotr Stanek.

W kategorii "Sport":

  • Klub Karate Kyokushin, 
  • Klub Walki WASHI 
  • UKS "Traper". 

Nagrody indywidualne: 

  • Łukasz Piórkowski,
  • Adam Radzimski.

 

Dodatkowe informacje

  • Film
Dział: Złocieniec
wtorek, 21 styczeń 2014 22:05

Czwarta edycja koncertu kolęd w Świerczynie

Zespół Szkół w Świerczynie wraz z Biblioteką Publiczną w Świerczynie zorganizował w dniu 19 stycznia 2014 roku w sali wiejskiej w Świerczynie czwartą edycję koncertu kolęd.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Jan Szewczyk Wójt Gminy Wierzchowo, Andrzej Kaczorkiewicz Przewodniczący Rady Gminy, ks. Andrzej Krzyżewski proboszcz Parafii w Świerczynie, Marta Łapińska dyrektor GOKSiT, radni gminy Wierzchowo i powiatu oraz mieszkańcy wsi i okolic. Wspólne kolędowanie to nie tylko obyczaj, ale także okazja do złożenia noworocznych życzeń, które przekazał dyrektor szkoły Krystian Ignacak i kierownik biblioteki Małgorzata Mazurkiewicz- Nowak. 

Wysłuchano kolęd i pastorałek w wykonaniu: Koła Emerytów i Rencistów z Wierzchowa,  przedszkolaków i Zespołu wokalnego  „Kropelki” z Zespołu Szkół w Świerczynie, Koła Emerytów i Rencistów ze Świerczyny, rodziców z Zespołu Szkół w Świerczynie, zespołu instrumentalnego „TRIPLES”, nauczycieli oraz uczniów z każdej klasy. Śpiew od wieków łączy pokolenia, dlatego też na koniec  wszyscy uczestnicy wspólnie zaprezentowali  tradycyjną kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy za kontynuowanie tradycji wspólnego kolędowania. Wspólne kolędowanie zostało połączone w tym roku z Dniem Babci i Dziadka, dlatego też nie mgło zabraknąć życzeń i piosenek dla seniorów. Grupa teatralna zaprezentowała  przedstawienie   pt. „ Karnawał zwierząt”

Katarzyna Ćmiel w imieniu organizatorów podziękowała za pomoc w przygotowaniu spotkania następującym osobom : Renacie Frydrych, Renacie Zwierzyńskiej, Joannie Mroczek, Joannie Kalinowskiej, Małgorzacie Grodzińskiej, Jolancie Augustyniak, przedstawicielom  Rady Sołeckiej Stanisławie Janickiej i Bożenie Chrzanowskiej,  rodzicom i Samorządowi Uczniowskiemu z Zespołu Szkół w Świerczynie. Wszystkim mieszkańcom  wsi i okolic szczególnie serdecznie podziękowano za liczne przybycie i udział w uroczystości.     

 

Dział: Wierzchowo
wtorek, 21 styczeń 2014 08:02

Koncert kolęd w wykonaniu drawskich chórów

Okres świąt Bożego Narodzenia oraz następującego po nim Nowego Roku nierozerwalnie związany jest ze śpiewaniem kolęd. Aby podtrzymać tę piękną tradycję, w naszym mieście został zorganizowany koncert, w którym udział wzięły trzy drawskie chóry, prezentując najpiękniejsze kolędy i pastorałki. 

19 stycznia w sali kinowej Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim wspólnie wystąpiły: chór szkolny Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim, chór Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim oraz chór "Canto Libero".

Kto był na koncercie, ten na pewno nie żałuje. Zaśpiewanych zostało ok. 30 kolęd i pastorałek, pieczołowicie przygotowanych i zaaranżowanych na nowo. Wspaniały występ ponad 100 artystów w połączeniu z doskonałą akustyką dostarczył niezapomnianych wrażeń. 

Doceniła to licznie zgromadzona publiczność nagradzając artystów owacjami na stojąco.  Koncert wpisuje się również w jubileusz działalności chóru Canto Libero, który w tym roku obchodzi 10. rocznicę swojej działalności. Planowana we wrześniu jubileuszowa uroczystość została objęta patronatem honorowym Burmistrza Drawska Pomorskiego. 

Zdjęcia autorstwa ks. Grzegorza Toporkiewicza oraz Michała CHojnackiego

 

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 20 styczeń 2014 23:46

KręciMY HIP HOP - SLO – Kilka słów

„KręciMY HIP HOP” - to projekt realizowany przy wsparciu LGD Partnerstwo Drawy.  Dzięki współpracy mieszkańców Drawska Pomorskiego oraz Złocieńca, która została zapoczątkowana przy projekcie ,,Wystrzałowa przyjaźń drawsko – złocieniecka” powstał materiał video – teledysk dla złocienieckiej grupy SLO. 

SLO to zespół młodych mieszkańców Złocieńca, którzy od kilku lat pasjonują się gatunkiem hip hop. Grupa jest znana w swoim środowisku. Byli m.in. uczestnikami wydarzenia RAP TOWN, a także koncertowali w miasteczku rajdowym BAJA POLAND w Drawsku Pomorskim. Dzięki udziałowi w projekcie grupa osób miała możliwość zaangażowania się w prace dotyczącą powstania teledysku. Poznali sposoby i możliwości wytwarzania materiału video. Uczestniczyli w spotkaniach integracyjnych, a także w sesji zdjęciowej na potrzeby projektu. 

Uczestnicy otrzymali również specjalne koszulki w których m.in. wystąpili w teledysku.  Teledysk powstał do jednego z utworów grupy SLO – Kilka słów.

 

Dodatkowe informacje

  • Film
Dział: Złocieniec

Druga niedziela stycznia - to dzień, do którego przygotowania trwają już kilka tygodni wcześniej. Co roku mija okres wspólnych rodzinnych świątecznych spotkań, witamy kolejny nowy rok, a potem serca Polaków otwierają się na ogromną skalę – wszystkie w tym jednym, niesamowitym dniu, by wspólnie „zagrać w orkiestrze” i POMAGAĆ POTRZEBUJĄCYM.  I trudno uwierzyć, że to trwa już 22 lata. 

Wielu z nas pamięta początki tej niezwykłej akcji. Przypominamy, że: „Fundacja pod nazwą „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” została zarejestrowana w Warszawie w dniu 2 marca 1993 roku. Jej założycielami są Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Bohdan Maruszewski, Piotr Burczyński, Paweł Januszewicz, Walter Chełstowski i Beata Bethke. Dopiero po pierwszym Finale - który miał miejsce 3 stycznia 1993 roku – Fundacja została zarejestrowana w sądzie. Wcześniej nikt o tym nie myślał. Pierwsza zbiórka pieniędzy była organizowana w oparciu o potrzeby kardiochirurgii dziecięcej „Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Przy wspomnianym szpitalu istniała fundacja, która już od pewnego czasu zbierała środki na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Kiedy w telewizyjnym programie Jurka Owsiaka „Róbta co chceta” padło zaproszenie do pierwszego Finału, w głowie organizatorów pojawiła się myśl o jednorazowym happeningu i wielkiej zabawie, która miała przynieść wymierne korzyści. Jakie? - tego chyba nikt nie był w stanie przewidzieć!!! Sukces „I-FINAŁU” pozwolił na podział zebranych pieniędzy pomiędzy WSZYSTKIE OŚRODKI KARDIOCHIRURGII DZIECIĘCEJ W POLSCE!!! Tym samym akcja automatycznie nabrała znaczenia ogólnopolskiego. Pierwsze Orkiestrowe zakupy w sposób bardzo istotny wpłynęły na poprawę pracy kardiochirurgów dziecięcych. Zakupu tak potrzebnego sprzętu medycznego dokonało Centrum Zdrowia Dziecka jako właściciel konta, na które podczas “I-FINAŁU” wpłynęły zebrane pieniądze. Wszystkie pozostałe zakupy do dnia dzisiejszego prowadzi już Fundacja “Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Dzięki sukcesowi “I-FINAŁU” stało się oczywiste, że trzeba będzie w następnym roku zorganizować kolejną edycję tak pozytywnego przedsięwzięcia. Powołana została Fundacja WOŚP-u, której podstawowym celem jest działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób - w szczególności dzieci (a od dwóch lat również seniorów) i działanie na rzecz poprawy ich stanu zdrowia (…) To również działania na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej (które znalazły się w statucie WOŚP od 2005 roku). W 2001 roku Fundacja podjęła się realizacji programu powszechnych przesiewowych badań słuchu u noworodków. Było to pierwsze na tak poważną skalę przedsięwzięcie prowadzone przez Orkiestrę. Oprócz tego WOŚP na stałe prowadzi także cztery inne programy medyczne:

  • 1.Program Zakupu Osobistych Pomp Insulinowych dla Dzieci;
  • 2.Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków “INFANT FLOW”;
  • 3.Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków;
  • 4.Program Nauki Udzielania Pierwszej Pomocy.” 

Powyższe  i wiele innych informacji, które pozwalają zrozumieć fenomen WOŚP  można znaleźć na stronie Fundacji. To akcja, której wymierne efekty widzimy we wszystkich szpitalach i klinikach (również tych lokalnych).  Wielu z nas  miało okazję skorzystać ze sprzętu przekazanego przez Fundację lub wziąć udział w prowadzonej przez WOŚP akcji profilaktycznej. Tym bardziej nie jest dla nas organizatorów zrozumiałe, dlaczego pojawiają się słowa krytyki ? Przecież jest to jedna z największych pozytywnych akcji na rzecz pomocy innym, które solidaryzują nas Polaków. Tą  solidarność i współdziałanie widać również w środowiskach lokalnych. Tak właśnie jest w Kaliszu Pomorskim. Gramy wspólnie od wielu lat i fantastyczne jest to, że nikogo nie trzeba do tego namawiać. Finał WOŚP organizują wspólnie przedstawiciele niemal wszystkich instytucji i organizacji działających na naszym terenie. Do akcji przyłączają się również firmy i osoby prywatne. Każdy kolejny finał wymaga od wielu osób ogromnego zaangażowania, ale wspaniała atmosfera i życzliwość publiczności podczas Finału pozwala optymistyczne patrzeć w przyszłość i planować kolejne przedsięwzięcia na rzecz WOŚP. Zabawie, koncertom, licytacjom przyświeca bowiem jeden CEL: dzięki wspólnym działaniom pomagamy Dzieciom, a także Seniorom. 

Kalisz Pomorski nie zawiódł i po raz kolejny zagrał z WIELKĄ ORJKIESTRĄ ŚWIATECZNEJ POMOCY. Wśród osób wspierających naszą akcję znalazły się osoby o otwartych sercach w każdym wieku.  W tym roku na terenie gminy Kalisz Pomorski pieniądze do puszek zbierało łącznie 102 wolontariuszy. Na licytacje przekazano ponad 120 przedmiotów. Rodzice jak zawsze sprzedawali słodkości, a kaliskie Koło Diabetyków przeprowadziło profilaktyczną akcję badania poziomu cukru we krwi. Licytacje przeplatane były występami dzieci i młodzieży z Ośrodka Kultury i lokalnych szkół. Na scenie z piosenkami nie tylko świątecznymi zaprezentowała się „Wesoła Gromadka”, a także wokalistki Karolina Suchecka, Agata Ladra, Marcela Stasiak, Klaudia Maziarz, Julia Zinczuk i Kamila Pomagalska, Natalia Chojnacka i Dominika Parada.  O Ulicy Śnieżynkowej tanecznie opowiedziały dzieci z grupy DEBIUCIK. Klimaty Afryki Zachodniej pokazała grupa taneczna DEBIUT i FUX, które zatańczyły do rytmów Jankadi Macru oraz Jole przy akompaniamencie grupy HAKUNA MATATA grającej na bębnach afrykańskich. Nie zabrakło śmiesznych scenek w wykonaniu grupy „Wyindywidualizowane”.  Muzycznie program podczas 22 Finału WOŚP wsparł  również zespół z liceum, grupa „MY EMERYCI” oraz zaproszone zespoły: SAPROPHYTE ze Szczecina oraz FALKENBLUES ze Złocieńca. Program tradycyjne zakończyliśmy symbolicznym „światełkiem do nieba”.

Drodzy Mieszkańcy!!!  Nie ważne czy włączyliście się do akcji poprzez czyny udział i współorganizowaliście razem z nami imprezę, czy wrzuciliście datek do skarbonki wolontariusza, czy wzięliście udział w licytacji, czy spędziliście czas w domu i wysyłaliście smsy lub wzięliście udział w aukcji internetowej, by wspomóc Fundację WOŚP, czy też po prostu wspieraliście nas dobrymi myślami– przyjmijcie od kaliskiego Sztabu WOŚP ogromne podziękowania! 

Zebraliśmy wspólnie 18 047,56 zł (to więcej niż Kalisz Pomorski zebrał w roku ubiegłym). Na powyższą kwotę składają się pieniądze zebrane podczas licytacji (5647 zł), ze sprzedaży ciast (1777,31 zł) oraz pieniądze zebrane przez wolontariuszy do puszek (10 623,25 zł). Spośród wolontariuszy najwięcej zebrały Aleksandra Olszacka (591,56 zł), Zuzanna Gabrych ( 454,31 zł) i Natalia Kopczyk (453,83 zł). 

Pieniądze zostaną ponownie przeliczone w BS w Kaliszu Pomorskim i przekazane na konto Fundacji WOŚP. To dzięki zebranym funduszom możemy wspólnie zrobić co roku tak wiele dobrego … to dzięki Wam  Fenomen Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa już 22 lata…

 

Dział: Kalisz Pomorski
niedziela, 12 styczeń 2014 09:22

Koncert „Opowieści Nocy” w Drawsku Pomorskim

Grupa młodych artystów wystąpiła w piątek w byłym dworcu kolejowym w Drawsku Pomorskim. To kameralne miejsce doskonale odpowiadało klimatowi koncertu „Opowieści Nocy”. Kilkadziesiąt przybyłych na koncert osób miało okazję do posłuchania nastrojowych i emocjonalnych aranżacji piosenek przez złocienieckich artystów. 

W koncercie zorganizowanym przez Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim i Złocieniecki Ośrodek Kultury wystąpili Aleksandra Śliwińska, Agnieszka Margiel, Małgorzata Rostek, Maciej Kocoł i Artur Kunasz. „Opowieści Nocy” - to projekt cyklu kameralnych koncertów akustycznych. Miało odbyć się ich kilka, jednak duża ich popularność spowodowała, że piątkowy był już 10. koncertem. Artyści zebrali duże brawa, a w socialmediach doskonałe komentarze:

Stowarzyszenie Meander: A wczoraj - fajny, bezpretensjonalny koncert młodych ludzi ze Złocieńca. Można tylko przyklasnąć pomysłowi spotkań osób, które lubią wspólnie muzykować. Pewnie i w Drawsku znalazłaby się grupa równie uzdolnionych, którzy chcieliby zagrać nie tylko w czterech ścianach czy przy ognisku. Zachęcamy i deklarujemy pomoc organizacyjną.  Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o projekcie/grupie Opowieści Nocy, odsyłamy na ich facebook'owy profil: https://www.facebook.com/OpowiesciNocy

Zapraszamy do obejrzenia galerii i relacji filmowej przygotowanej przez Studio - Rutkowski, dziękujemy za współpracę Mateuszowi Zalewskiemu i nagranie audio.

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 06 styczeń 2014 18:11

Jasełka i kolędy w parafii Suliszewo

Parafia p.w. Chrystusa Króla w Suliszewie to niewielka parafia, do której należą kościoły w Linownie, Gudowie, Suliszewie, Kosobudach i Dalewie. Nie oznacza to jednak, że w duchownym życiu wiernych nic się nie dzieje. 

Obecnie we wszystkich kościołach parafii odbywają się Jasełka przygotowane przez Ewę Wyrzykowską i najmłodszych mieszkańców Suliszewa.  Mieszkańcy wsi mają również okazję zobaczyć koncert kolęd w wykonaniu nowego zespołu pn. „Incydent” z Rzęśnicy. W ten sposób artyści reklamują się wśród społeczności.

Wczoraj (5 stycznia) Jasełka odbyły się w Gudowie, natomiast dziś (6 stycznia) zespół „Incydent” zagrał w Suliszewie. Artyści zagrali nie tylko najpiękniejsze kolędy polskie, ale również kilka świątecznych utworów polskiej muzyki pop.

Licznie przybyłym mieszkańcom parafii pierwszy koncert się podobał. Kolejny zespół zagra w Gudowie 26 stycznia po Mszy Świętej, która rozpoczyna się o godz. 10:00

 

 

Dodatkowe informacje

czwartek, 02 styczeń 2014 17:58

Kolędowanie z Eleni

Eleni – jedna z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce gościła 28 grudnia 2013 r. w Kaliszu Pomorskim. Wychowywała się w rodzinie artystycznej, stad już od najmłodszych lat aktywnie uczestniczyła w życiu kulturalnym, a od czasów szkoły średniej występowała jako solistka. Za wiele płyt otrzymała „Złota Płytę”. W latach 80-tych ubiegłego wieku uhonorowana została nawet tytułem „Królowej Polskiej Piosenki” po tym jak trzy lata z rzędu wygrywała plebiscyt „Lata z Radiem”. 

W Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim spotkaliśmy się z ELENI na wspólnym kolędowaniu. Podczas koncertu panowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Okazało się, że Eleni nadal zachwyca swoim głosem i kunsztem. Wciąż jest kochana przez  publiczność w każdym wieku, a jej koncert przyjęto  z entuzjazmem i radością. Nie przeszkodziły nawet niewielkie problemy związane z przeziębieniem artystki, bowiem do wspólnego kolędowania przyłączyli się również widzowie.

Wraz z Eleni śpiewały również dzieci zaproszone na scenę, co przyjęto z zachwytem i gromkimi brawami. 

Jej niezwykła postać sprawiła, że uczestnicy koncertu pełni pozytywnych emocji spędzili sobotnie poświąteczne popołudnie. Mamy nadzieję, że ta radość będzie nam wszystkim towarzyszyła przez cały Nowy Rok! 

 

Dział: Kalisz Pomorski
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM