:

Wyświetlenie artykułów z etykietą: Koncert

Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim przygotował wydarzenia towarzyszące rajdowi LOTTO BAJA POLAND, który zagości w Drawsku w najbliższą sobotę. Przypomnijmy start rajdu w piątek w Szczecinie. W sobotę kierowcy przyjadą do Drawska Pomorskiego. Już teraz możemy zaprosić naszych czytelników na transmisję na żywo z rajdu. Transmisja będzie dostępna na stronie głównej naszego portalu.

A w drawskim miasteczku rajdowym moc atrakcji. Od wczesnych godzin porannych na teren miasteczka będą przyjeżdżały załogi serwisowe. Pierwsi sportowcy spodziewani są na placu około godz. 11:00. Od około godz. 9:00 sportowcy będą ścigali się na pierwszym w tym dniu odcinku specjalnym na poligonie drawskim.

Między godz. 11:00, a 13:00 w miasteczku rajdowym będzie można spotkać czołówkę polskich i światowych kierowców rajdowych. Kierowcy ponownie pojawią się w miasteczku po godz. 16:00.Między 14 a 16 będą rywalizowali ponownie na poligonie. Na terenie poligonu są dostępne dwie strefy kibica.

Wjazd na poligon drogą Słowińską w kierunku pasa taktycznego BUCIERZ. W miasteczku nie zabraknie atrakcji dla kibiców. Każdy kto przyjdzie do miasteczka może wypełnić specjalny kupon uprawniający do losowania nagród. A nagrody wyjątkowe - sprzęt czyszczący od firmy Karcher. Losowanie nagród odbędzie się o godz. 17:20.

Dodatkowo od godz. 11:00 trwał będzie turniej siłaczy. Zapewniono również atrakcje dla dzieci - od godz. 14:30 będą trwały konkurencje dla dzieci ,a nagrodami będą zabawki.  Inspekcja Transportu Drogowego, Ośrodek Szkolenia Kierowców "Melnyczok” oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych przygotują specjalną strefę bezpieczeństwa.

Nie zabraknie również muzyki. O godz. 17:30 wystąpi zespół LORD, a od godz. 20:00 do 22:00 będzie grał DJ BIBI

 

Przed nami kolejny JARMARK NAD JEZIOREM OGÓRKOWYM. Ta największa impreza Kalisza Pomorskiego odbędzie się już 17-18 lipca. Sprawdźmy co tym razem przygotował dla mieszkańców i turystów organizator.

Impreza w światowej stolicy ogórka odbywała będzie się przez dwa dni. Najmocniejsze atrakcje to jak zawsze widowisko oraz ceremonia topienia i wyławiania beczek z ogórkami, która odbędzie się w sobotę 18 lipca (godź 18:00), oraz koncerty zespołów PEKUS (sobota) i ENEJ (piątek).

Ponadto 17 lipca zagrają na scenie POPAVACULA (godź. 16:30) TABU(18:00), SŁOVIAŃ’SKY (20:00) i zakończy ENEJ koncertem o 22:00. Natomiast 18 lipca na scenie pojawi się duet biesiadny KRZYCHU &RYCHU, ANIMA, zespół SPECYFICZNI (20:00) i PECTUS o 22:00. 

Cały czas wszystkich zaprasza gościnna „wioska ogórkowa”, w której będą najlepsze górki na świecie w wielu postaciach. W tym roku będzie ona bardzo przyjazna dzieciom. 

To jeszcze nie koniec atrakcji, więcej można zobaczyć na plakatach, ale warto dodać, że odbędzie się ogólnopolski turniej piłki nożnej, podczas którego zagrają mieszkańcy Kalisza Pomorskiego i gwiazdy telewizji. 

 

Dodatkowe informacje

  • Film
Dział: Kalisz Pomorski
niedziela, 05 lipiec 2015 17:27

Koncert finałowy Dni Drawska - fotorelacja

Gorąco, więc na szybko prezentujemy galerię z wczorajszego koncertu finałowego Dni Drawska - oglądajcie w galerii.

wtorek, 30 czerwiec 2015 10:15

RIVER OF COLORS

Było gorąco nie tylko od słońca, ale od atrakcji, które przygotował organizator imprezy RIVER OF COLORS – Początek Lata. Animacje dla dzieci, tańce integracyjne, malowanie buziek, dmuchańce, kolorowy proszek holi i pełne energii koncerty. 

Ważnym punktem imprezy był wyrzut w powietrze kolorów holi. W  momencie wyrzutu nad tłumem ludzi utworzyła się barwna chmura, która po chwili opadła kolorując wszystkich od stóp do głów.  Później wszyscy dali się porwać muzyce dobiegającej ze sceny. 

Tego wieczora uczestnicy mogli usłyszeć naszych lokalnych artystów: Gutiera Hardcore, SLO, Whispers, The Flocks, Deep Sesje, Dj K3 oraz gości specjalnych ze Szczecina - ETA i OFFENSYWĘ. Muzyczna alternatywa, hip-hop i deep house, sprawiły że każdy znalazł coś dla siebie by móc się dobrze bawić.

Dział: Złocieniec

Przy Stanicy Wodnej w Kaliszu Pomorskim w sobotę 27.czerwca 2015r. swój muzyczny repertuar zaprezentowały dwa zespoły - zespół IMAGO z Tuczna i STILL  CONTRACT z Kalisza Pomorskiego. Pogoda sprzyjała, a repertuar z pewnością zadowolił miłośników muzyki rockowej i bluesowej, którzy wraz z zespołami do późnych godzin wieczornych spędzili czas nad Jeziorem Bobrowo Wielkie.  

 

Dział: Kalisz Pomorski

Legendarna Republika – chyba wszyscy znają. Tym razem podczas finału obchodów 4 lipca usłyszymy Zbyszka Krzywańskiego, Leszka Biolika i Sławka Ciesielskiego.

Wydarzeniem wieczoru będzie koncert zespołu Nowe Sytuacje. Ten projekt narodził się podczas specjalnego koncertu pamięci lidera Republiki, Grzegorza Ciechowskiego, który odbył się w toruńskim klubie Odnowa w grudniu 2013 roku. Wówczas muzycy postanowili przypomnieć kultowy album „Nowe sytuacje” z 1983 roku, uznawany za jedną z najważniejszych płyt w historii polskiego rocka. Efektem entuzjastycznego przyjęcia była trasa koncertowa "Nowe Sytuacje Live 2014". 

4 lipca w Drawsku  Pomorskim możemy się spodziewać największych przebojów Republiki, takich jak „Mamona”, „Śmierć w Bikini” czy „Obcy Astronom”. Na scenie zobaczymy muzyków z oryginalnego składu zespołu Republika - Zbyszka Krzywańskiego, Leszka Biolika i Sławka Ciesielskiego, którym towarzyszyć będą zaproszeni wokaliści: Tymon Tymański, Jacek Bończyk oraz Natalia Pikuła.

Do Drawska przyjedzie także debiutujący na polskiej scenie muzycznej Kortez. Jego piosenka "Zostań" pojawiła się na Liście Przebojów Trójki, zyskując bardzo pochlebne recenzje słuchaczy i krytyków muzycznych. 

Dobrze znana w Polsce przedstawicielka "rock noir", kojarzonego z takimi wykonawcami, jak Nico czy Nick Cave. Rykarda Parasol (USA) odwiedzi Drawsko w ramach promocji nowego albumu, którego premiera planowana jest na wrzesień b.r. Ostatnia wydana w Polsce płyta  to "Against the Sun" (Warner Music Poland, 2013).

 

Dodatkowe informacje

  • Film
wtorek, 23 czerwiec 2015 07:46

Dni Drawska 2015

Finał Dni Drawska Pomorskiego zapowiada się ciekawie. Zmieniono koncepcję z imprezy disco polo na koncerty bardziej wyszukane. 

  • Otwarcie skateparku

Tydzień przed finałem otwarty zostanie uroczyście skatepark. Największa jak do tej pory ukończona inwestycja sportowa Drawska Pomorskiego. Impreza rozpocznie się o 16-tej w piątek 26 czerwca na nowym obiekcie. Wystąpi tam Krystian Herba - polski sportowiec specjalizujący się w trialu rowerowym. Popularność zdobył udziałem w telewizyjnym show Mam Talent w 2009 oraz zdobywaniem drapaczy chmur – skacząc rowerem po schodach. 

  • Koncert reggae BETHEL

Tego samego dnia w Parku Chopina o godzinie 20-tej zagra zespół BETHEL. Zespół BETHEL to dobra muzyka reggae.

  • Sobotnia impreza na plaży

Dzień później (27) odbędzie się cykliczna impreza pn. „Sportowe Powitanie Lata”. Na nią drawski ratusz przygotował szereg wydarzeń, animacji, zabaw, turniejów sportowych, atrakcji i konkursów przy dobrej klubowej muzyce na plaży. Plaża będzie miejscem do inauguracji kampanii ekologicznej (baner już widoczny jak się wjeżdża do Drawska od strony Szczecina).  Start godzina 11:00

  • Warsztaty jazdy na skateparku

W sobotę  o godzinie 12.00 odbędą się również warsztaty na skateparku. Prowadzić będą je instruktorzy ze Szczecina.

  • Niedziela – Turystycznie 

Rajd Poznajemy Ziemię Drawską – to największa turystyczna impreza w Drawsku Pomorskim. Rajd Odbędzie się już trzynasty raz 28 czerwca.  W ramach imprezy zaproponowano spływ kajakowy o długości 14 km, rajd rowerowy na trasie 40 km i wyprawę pieszą na dystansie 18 km. Wszyscy spotkają się na wspólnym ognisku nad jez. Okra.

  • Finał – zagrają Nowe Sytuacje, Kortez i Rykarda Parasol

Koncert, który odbędzie się podczas finału 4 lipca to całkowicie odmienny charakter muzyki od poprzednich imprez – ambitny i na najwyższym poziomie. Nowe Sytuacje to jedna z najlepszych płyt REPUBLIKI. Taką nazwę przyjął projekt, który narodził się podczas specjalnego koncertu pamięci lidera Republiki, Grzegorza Ciechowskiego. W NOWYCH SYTUACJACH zagrają Zbyszek Krzywański (były mieszkaniec Drawska Pomorskiego), Leszek Biolik i Sławek Ciesielski. Będą im towarzyszyć Tymon Tymański, Jacek Bończyk oraz Natalia Pikuła. Przed nimi zagrają Kortez i zagraniczny Rykarda Parasol. Nowe Sytuacje dwa tygodnie później pojawią się na scenie w Jarocinie podczas Jarocin Festiwal.

Skrócony rozkład jazdy. Więcej wydarzeń na plakatach

  • 26 czerwca godz. 16:00 Otwarcie Skateparku
  • 26 czerwca godz. 20:00 Koncert Bethel
  • 27 czerwca godz. 11:00 Sportowe Powitanie Lata na plaży
  • 27 czerwca godz. 12:00 Warsztaty na skateparku
  • 28 czerwca godz. 08:00 Rajdy turystyczne
  • 4 licpa godz. 18:00 KORTEZ
  • 4 lipca godz. 19:00 RYKARDA PARASOL
  • 4 lipca godź. 20:30 NOWE SYTUACJE

 

 

Jestem pod wielkim wrażeniem poziomu tańca Diabazu jaki zaprezentował zespół z okazji swojego jubileuszu rubinowych godów. 

RUBINOWE GODY - jubileusz 40-lecia działalności artystycznej Zespołu Tańca Ludowego „DIABAZ" z Drawska Pomorskiego odbył się 6 czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim. Nad koncertem galowym patronat honorowy objął Dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz Burmistrz Drawska Pomorskiego.

Uroczystość poprowadził Dariusz Baranik z TVP Szczecin, natomiast z gośćmi rozmawiała Joanna Mączkowska reżyser teatralny i nauczyciel kaliskiego liceum.  

Uroczystość była okazją do wyrażenia szacunku tym wszystkim, którzy przed laty z młodzieńczą energią, pasją i ogromnym zaangażowaniem zapoczątkowali kultywowanie tańca ludowego w Drawsku Pomorskim.  Była to też okazja do wspomnień i rozmowy. Między tańcami prezentowany był film, w którym Joanna Mączkowska rozmawiała o historii Diabazu. Wśród rozmówców byli Sylwia Kondratowicz- córka Jolanty Kamińskiej, pierwszej instruktorki zespołu, Czesław Kręcisz, Zbigniew Solecki i Zbigniew Ptak.

Diabaz zaprezentował się w specjalnie przygotowanym repertuarze, który stanowił podsumowanie doświadczeń i osiągnięć tancerzy tworzących „DIABAZ".  Piękne kolorowe stroje, a przede wszystkim taniec. Diabaz tańczył przepiękne mazury, kujawiaki, a krakowiaka w oryginalnych strojach pierwszego składu.

We foyer kina zaprezentowano wystawę fotografii ukazujących 40-letnią historię zespołu, a w Kawiarni Kinowej prezentowano zdobyte dotychczas trofeów, dyplomów, strojów, w których występują tancerze.

Zespół tańca ludowego Diabaz powstał 1 stycznia 1975. Aktualnie działa przy Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim, a instruktorem jest Jolanta Parol

czwartek, 28 maj 2015 22:12

Koncert "Byle do góry" i piknik integracyjny

Już w najbliższą sobotę wiele atrakcji na Jędrkowej Przystani w Drawsku Pomorskim. W ramach działań pt. ,,Wystrzałowa przyjaźń drawsko – złocieniecka organizowany jest piknik integracyjny dla mieszkańców obu miast. Początek wydarzenia o godz. 17:00.

Podczas pikniku zorganizowany będzie gitarowy koncert piosenki turystycznej na żywo przy ognisku zespołu „BYLE DO GÓRY” w składzie: Jurek Hołownia wraz z synem Bartkiem. To nie koniec atrakcji w tym dniu. Od wczesnych godzin porannych będą odbywały się wydarzenia towarzyszące.

PROGRAM WYDARZEŃ:

  • 1. Piknik dla wszystkich: wstęp wolny od samego rana w sobotę w ramach spędzania wolnego czasu - w Drawsku Pom. „Dziupla nad Drawą” na polu namiotowym Jędrkowa Przystań przy ul. Staszica.
  • 2. Rajd pieszy – Drawsko - zbiórka o godzinie 11.00 – Drawsko Pom pod „CZOŁGAMI”
  • 3. Rajd pieszy – Złocieniec - zbiórka o godz. 10.00 przy restauracji WENECJA w Złocieńcu.
  • 4. Spływ Kajakowy Drawą: zbiórka o godzinie 11.00 – Drawsko Pom. przystanek PKS przy fontannach / ul.Kupiecka (obowiązują wcześniejsze zapisy u organizatora)
  • 5. Ognisko - zaczynamy o godzinie 16.00 – w Drawsku Pom. „Dziupla nad Drawą” na polu namiotowym Jędrkowa Przystań przy ul. Staszica.
  • 6. Koncert piosenki turystycznej zespołu „BYLE DO GÓRY”: początek koncertu o godzinie 17.00 – w Drawsku Pom. „Dziupla nad Drawą” na polu namiotowym Jędrkowa Przystań przy ul. Staszica.

Kontakt z organizatorem

Andrzej Rusiecki

Tel.: 607-630-605

 

 

 

poniedziałek, 09 marzec 2015 19:26

Dzień Kobiet z Piotrem Roguckim i The Szczypiors

8 marca w Złocienieckim Ośrodku Kultury mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać niezwykłego koncertu Piotra Roguckiego. Solowy projekt wspierali muzycy z formacji The Szczypiors, czyli Andrzej Szczypiorski i Marcin Szczypiorski.

Lider Comy zaprezentował muzyczno-sceniczny koktajl, łączący w sobie elementy poezji i  rocka. To utwory z obu solowych albumów artysty zrealizowane w aranżacjach na gitarę akustyczną i instrumenty klasyczne.  W instrumentarium znalazły się również, m.in. marimba, wiolonczela, bas, perkusja i harmonijka.

Oprócz uczty dla ucha, imponujące wrażenie stwarzały różne wizualizacje, wyświetlane na ekranach,  które w połączeniu z utworami Piotra tworzyły wspaniały klimat.

Dużym zaskoczeniem była wizyta publiczności z Warszawy, Poznania, Szczecina, Krakowa, Wrocławia, Świebodzina, którzy specjalnie na ten wieczór przyjechali do Złocieńca.

 

Dział: Złocieniec

„Witojcie” - powiedział na powitanie Szczepan Karwowski, lider góralskiej folk kapeli Hora podczas poniedziałkowego koncertu w kościele parafii pod wezwaniem Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim.  Wszyscy wiedzieli w jakim klimacie będą grane kolędy i pastorałki. Góralska kapela przyjechała gościnnie ze Szczyrku i koncertowała w Koszalinie z okazji Święta Trzech Króli. Tam zagrali przed ratuszem miejskim. Znalazł się również czas na Drawsko Pomorskie. Szkoda, że zabrakło profesjonalnego nagłośnienia i oświetlenia. 

. Koncert góralskiej kapeli wysłuchał również burmistrz Zbigniew Ptak.

 

Dział: Migawka
poniedziałek, 22 grudzień 2014 16:30

Koncert bożonarodzeniowy w gimnazjum

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w życiu każdego człowieka, na który wszyscy czekamy z niecierpliwością i nadzieją. Z tej okazji w dniu 18 grudnia w Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Drawsku Pomorskim odbył się KONCERT BOŻONARODZENIOWY.     

Na hali sportowej wystrojonej w świąteczne dekoracje wystąpiła nasza młodzież i absolwenci. W czasie koncertu aktorzy przedstawili muzyczny program artystyczny oraz przybliżyli historię narodzenia Jezusa w Betlejem.

poniedziałek, 22 grudzień 2014 06:20

Przedstawienie bożonarodzeniowe w Kinie Drawa

"Noc taka przydarza się nam raz w roku, gdy gwiazdki na dachy rzucają swój blask, gdy dom każdy wita z radością ten czas, a wielka nadzieja kiełkuje znów w nas..." - tymi słowami rozpoczęło się świąteczne przedstawienie pt. „Gwiazdkowy prezent", które tak naprawdę całe było jednym wielkim gwiazdkowym prezentem dla rodziców i wszystkich, którzy je obejrzeli. Piękne, kolorowe, zabawne stroje i rekwizyty, magiczny nastrój wywołany muzyką, obrazami i tańcem to wszystko sprawiło, że ponad godzinny spektakl widzowie oglądali z zapartym tchem, radością i wzruszeniem.

Na tle białej, bajkowej scenografii, w świetle reflektorów wspaniale prezentowały się kolorowe stroje dzieci, a wśród nich były: gwiazdki, choinki, aniołki, bałwanki i bałwany, reniferki, elfy, skrzaty, mikołaje i mikołajki. Nie mogło zabraknąć oczywiście Świętego Mikołaja i jego pomocnic Śnieżynek, a po świecie bajek i baśni prowadziły widza świąteczne ozdoby: bombki, łańcuch i choinkowy aniołek. Wesołe świąteczne piosenki i pastorałki w wykonaniu dzieci dodały spektaklowi uroku i świątecznego nastroju, podobnie jak padający na wykonawców śnieg.

Organizatorem był Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim, który serdecznie dziękuje Dyrekcji Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie za wypożyczenie wytwornicy śniegu, a także wszystkim rodzicom naszych dzieci za życzliwość, cierpliwość i pomoc przy pracach organizacyjnych spektaklu. Było warto....

 

Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością... Boże Narodzenie to kilka tych grudniowych dni, spędzanych w rodzinnym gronie przy stole zastawionym świątecznymi smakołykami. Ale Boże Narodzenie to także dni, kiedy rodzinna atmosfera ogrzewa mroźne, najkrótsze dni w roku, a śnieg topnieje pod wpływem życzeń i śpiewanych kolęd i pastorałek. Topnieje także lód w naszych sercach i otwiera je na krzywdę ludzką, gasi wszelkie spory… Właśnie wspólne kolędowanie należy do najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych, a te – jak twierdził przed laty wybitny etnograf, Zygmunt Gloger – są krasą domowego życia tak, jak kwiaty są ozdobą roślin i ziemi. W żadną chyba kulturę pieśni na Boże Narodzenie nie wrosły tak, jak właśnie w polską. 

Zanim ubierzemy choinkę, zasiądziemy do wigilijnego stołu i zaczniemy wypatrywać pierwszej gwiazdki, warto wprowadzić się w świąteczny nastrój za sprawą wyjątkowej muzyki. Dlatego też, podtrzymując szkolną tradycję, i w tym roku zaprosiliśmy wszystkich na koncerty bożonarodzeniowe, które okazały się wspaniałą ucztą nie tylko muzyczną, ale także emocjonalną. Tegoroczny koncert to piękne, refleksyjne i pełne humoru jasełka, łączące nowoczesność z tradycją. Wprowadził on świąteczny, serdeczny nastrój, które podkreślił dźwięk śpiewanych kolęd i blask rozdawanych latarenek. Koloryt i atmosfera zbliżających się świąt pozwalają człowiekowi oderwać się od szarej rzeczywistości i dostrzec inne wymiary swego istnienia, ujrzeć piękno i doznać dobroci, wyrazić wdzięczność i ofiarować miłość. 

Na zakończenie Pani dyrektor złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne oraz podziękowała za wsparcie szkoły i przygotowanie kiermaszu, pomoc w jej działania a dzieciom, nauczycielom za piękny występ. Towarzyszący koncertowi kiermasz był okazją do nabycia, oprócz tradycyjnych świątecznych ozdób - stroików, bombek, różnorakich choinek i "świecidełek", także świątecznych wypieków: pierniczków, serników, bab, makowców…  nie sposób wymienić jakich jeszcze... Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na udekorowanie, modernizację i całkowitą zmianę wyglądu i wystroju szkolnych korytarzy- korytarzy przyjaznych uczniom.

Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

Każdy dom i każdego z nas,

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta

Niosą wszystkim betlejemski blask.

 Zofia Ewa Szczęsna Wigilijny Wieczór…

 

środa, 12 listopad 2014 00:00

10 Jubileusz zespołu Darskowiacy

9 listopada zespół „Darskowiacy” obchodził swój 10 Jubileusz. Z tej okazji odbyła się piękna i wyjątkowa uroczystość, na którą przybyli liczni goście: władze samorządowe, rodziny i sympatycy zespołu, a także zaprzyjaźnione zespoły, które zagrały specjalnie dla Jubilatów: „Sami Swoi” i „Pomorzanki”.

Zespół powstał 13 listopada 2004 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Darskowie pod przewodnictwem Czesławy Wyszomirskiej, która została kierownikiem artystycznym zespołu. Początkowo kierownikiem zespołu był Pan Szemiel, ale po krótkim czasie wyjechał, a jego miejsce zajął Pan Mirosław Likas.

Pierwszy występ zespołu odbył się 21 marca 2005 roku dla Rady Sołeckiej i zaproszonych gości w świetlicy wiejskiej w Darskowie. Regularnie ćwicząc pod okiem instruktora zespół piął się coraz wyżej i zaczął coraz częściej występować. Ciężka praca przyniosła duże sukcesy na wielu festiwalach i przeglądach. Najważniejsze nagrody zdobyte przez zespół w ciągu dziesięciu lat:

  • - Lider 2010 za zespołowe osiągnięcie roku
  • - I miejsce podczas III Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bobolicach w 2007r.
  • - II miejsce w II Regionalnym Przeglądzie Zespołów Piosenki Ludowej w Drawnie w 2009r.
  • - I miejsce „Złoty gołąbek” w X Jubileuszowym Regionalnym Przeglądzie Solistów i Zespołów Ludowych „Tychowo na ludowo 2010”
  • - III miejsce w II Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Ludowej w 2010r.
  • - I miejsce w Przeglądzie Łobeskie Spotkania z Folklorem „Łobeska Baba Wielkanocna” w Łobzie w 2011r.
  • - I miejsce w VIII Festiwalu Folklorystycznym „Krajobrazy sceny ludowej” w Czarnym w 2011r.
  • - I miejsce w Przeglądzie Łobeskie Spotkania z Folklorem „Łobeska Baba Wielkanocna” w Łobzie w 2012r.
  • - Wyróżnienie na II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Biesiadnej „O złotą czaplę Czaplinek 2013”
  • - I miejsce w XI Festiwalu Folklorystycznym „Krajobraz sceny ludowej” w Czarnym w 2014r.

Dziesiąty Jubileusz był również okazją do podziękowania wszystkim sponsorom, którzy wsparli Darskowiaków: Stanisławowi Cybula - Staroście Drawskiemu, Przewodniczącej Rady Miejskiej – Urszuli Ptak, Burmistrzowi Złocieńca – Waldemarowi Włodarczykowi, Danucie i Stanisławowi Balińskim, Urszuli i Jerzemu Majewskim, Eleonorze Winiarskiej, Zdzisławowi Sinderman – Sołtysowi Darskowa, Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o, Zakładowi Usług Komunalnych Sp. z o.o, Zakładowi Ciepłownictwa Sp. z o.o, Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o.

 

Dział: Złocieniec
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM