Wyświetlenie artykułów z etykietą: Koncert
Za tydzień dla mam specjalny koncert
Nie tak dawno Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim zaproponował koncert online z okazji 3 maja. Cieszył się on sporą popularnością w Internecie. Do dzisiaj oglądano go 4200 razy.
Tym razem w Centrum Kultury przygotowywany jest nowy koncert w związku z nadchodzącym świętem wszystkich mam.
Na dzień emisji koncertu z okazji Dnia Matki wybrano podobnie jak w poprzednim koncercie niedzielę i godzinę 18:00. Koncert zobaczycie na profilu Facebook ośrodka kultury 24 maja.
Wystąpią na nim dzieci z gminy Drawsko Pomorskie.
Ośrodek Kultury powiadomił również, że z tej okazji wasze pociechy mogą przygotować pracę, laurkę dla mamy. Zostanie ona zaprezentowana w trakcie transmisji koncertu oraz w specjalnej galerii na stronie Ośrodka Kultury. Wyróżnionych zostanie 10 prac. Czasu zostało niewiele na przesłanie pracy bo do 18 maja.
Dodatkowe informacje
-
.
Natalia Gadzina-Grochowska w sobotę. Zapraszamy na koncert. Będzie premiera płyty "Falling Dreams"
Shagreen: Vinyl release party + Live Stream zaplanowany został na sobotę 16 maja. Start o godiznie 21:00.
Wystąpi Shagreen czyli pochodząca ze Złocieńca Natalia Gadzina-Grochowska
Live stream koncertu Shagreen przygotowany jest z okazji premiery winylowej edycji jej debiutanckiego albumu "Falling Dreams"!
16 maja Shagreen miała wystąpić w klubie Rock Caffe Pula w Chorwacji, jednak sytuacja związana z COVID-19 pokrzyżowała te plany. Korzystając z dobrodziejstw technologicznych wydarzenie zostało przeniesione do Internetu. Będzie można je obejrzeć na oficjalnym fanpage'u Shagreen.
Dodatkowe informacje
-
.
Niedziela 3 maja: Specjalny koncert dla mieszkańców w sieci. Tutaj już o 18:00
W imieniu Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim oraz artystów zapraszamy Was na tegoroczne uroczystości majowe w Drawsku Pomorskim. To niezwykły koncert, w którym usłyszymy polskie piosenki i chwytające za serce melodie. Koncert przygotowany został w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego specjalnie na tę okazję.
Jest Takie Miejsce, Jest Taki Kraj…
Zaśpiewają dla Was Małgorzata i Bartłomiej Michalczyk, znani z występu w „Szansa Na Sukces”. Na scenie zobaczymy też Macieja Sadowskiego z projektu ”Główny Zawór Jazzu”. Na chwilę pojawi się także Burmistrz Drawska Pomorskiego, Krzysztof Czerwiński.
Koncert zobaczysz tutaj o 18:00
Tym czasem zapowiedz:
Dodatkowe informacje
-
.
3 maja specjalny koncert w Drawsku Pomorskim: Jest Takie Miejsce, Jest Taki Kraj…
Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim i Drawski Ratusz szykują na koncert przygotowany specjalnie na tegoroczne uroczystości majowe w Drawsku Pomorskim. Ma to być niezwykły koncert, w którym usłyszymy polskie piosenki i chwytające za serce melodie. Koncert przygotowany został w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego specjalnie na tę okazję.
Jest Takie Miejsce, Jest Taki Kraj…
Zaśpiewają dla Was Małgorzata i Bartłomiej Michalczyk, znani z występu w „Szansa Na Sukces”. Na scenie zobaczymy też Macieja Sadowskiego z projektu ”Główny Zawór Jazzu”. Na chwilę pojawi się także Burmistrz Drawska Pomorskiego, Krzysztof Czerwiński.
3 maja o godzinnie 18:00.
Z uwagi na to, że nie można się spotkać tradycyjne na scenie organizatorzy zapraszają do obejrzenia go w Internecie. Zobaczycie go na profilu Facebook Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim: www.facebook.com/kulturadrawsko .
Dodatkowe informacje
-
.
Shagreen czyli Natalia Gadzina-Grochowska dzisiaj z koncertem na żywo
Natalia pochodzi ze Złocieńca, Shagreen jest piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów. Postanowiła w okresie naszej kwarantanny dać koncert na żywo – w Internecie.
Wydarzenie zaplanowane jest na dzisiaj wieczór (niedziela 22 marca). Start o godzinie 21.
Małą próbkę możecie zobaczyć tutaj, a pod materiałem macie link do wydarzenia na FB.
Dodatkowe informacje
-
.
Marcin Fijałkowski, zespół Music Trio i Falkenblues na Dzień Kobiet
Dzień Kobiet w Złocienieckim Ośrodku Kultury upłynął bardzo muzycznie. Na scenie ZOK wystąpił Marcin Fijałkowski, zespół Music Trio i Falkenblues.
Podczas koncertu muzycy zabrali uczestników w wyjątkową podróż - od krainy łagodności i romantycznych ballad po głębokie bluesowo-jazzowe klimaty.
W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć życzeń, które niejednokrotnie składane były ze sceny Paniom zgromadzonym na widowni.
Po koncercie była również okazja do spotkań (nie tylko muzycznych) - kawiarnia kinowa zapełniła się, a rozmowom i śmiechom nie było końca.
Dodatkowe informacje
-
.
Na dzień kobiet z piosenkami Filipinek
W Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim wczoraj odbył się bardzo klimatyczny koncert. Licznie zebrana publiczność wysłuchała znanych i lubianych piosenek, które wprowadziły wszystkich w taneczny nastrój.
Młode szczecińskie artystki wystąpiły w roli Filipinek, wykonując takie utwory jak: Rudy Rydz. Zakochani są wśród nas i wiele innych lubianych przez wszystkich.
Na koniec nie obyło się oczywiście bez bisu. Artyści bisowali piosenką Batumi. Niespodzianką była również wizyta Burmistrza Janusza Garbacza, który wręczył każdej Pani różyczkę z okazji jej święta.
Dodatkowe informacje
-
.
Koncert Małgorzaty Lipińskiej z zespołem
W piątkowy wieczór w Złocieńcu można było wysłuchać utworów Małgorzaty Lipińskiej.
Artystka swoim pięknym głosem stworzyła niesamowity klimat. Jest autorką tekstów i muzyki, laureatką Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w roku 1990.
Jako solistka oraz jako liderka grupy “Bez Próby”, zdobyła bardzo wiele nagród (wygrane “Bakcynalia”, “Yapy”, “Bazuny”, przeglądy w Szklarskiej Porębie itd.).
Była to muzyczna uczta dla fanów piosenki autorskiej.
Dodatkowe informacje
-
.
Amerykanie zagrali rock w Drawsku Pomorskim
Grupa Rockowa Armii Stanów Zjednoczonych Ameryki w Europie właśnie odbywa trasę koncertową w Polsce. Dzisiaj spotkała się z drawską publicznością.
4 marca w „starym” Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim odbył się koncert rockowego bandu z USA. Zagrali oni znane standardy m.in. zespołów Maroon 5, Paramore, Brun Mars, Bon Jovi …
Przed ich występem odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli armii USA, na którą licznie przybyli przedstawiciele mediów. Wojskowi udzielali informacji w związku z właśnie rozpoczynającymi się ćwiczeniami „DEFENDER-Europe 20”.
Dodatkowe informacje
-
.
Video: Największe przeboje Anny German w Drawsku i Kaliszu zaśpiewała Katarzyna Zawada
W weekend odbyły się trzy koncerty noworoczne piosenek Anny German w wykonaniu młodej utalentowanej artystki Katarzyny Zawady.
Pierwszy z koncertów odbył się sobotę 22 lutego br. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku. Relacjonowaliśmy go już w sobotę.
W niedzielę 23 kutego w Kościele pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim odbył się drugi z zaplanowanych koncertów. Sama idea koncertów Anny German powstała dzięki artystce, która po przeżyciu makabrycznego wypadku samochodowego obiecała że po wyzdrowieniu będzie śpiewać w kościołach -- co przypomniał wszystkim podczas koncertu ksiądz proboszcz Tomasz Szugalski.
Za występ Katarzyna otrzymała owacje na stojąco, nie obyło się również bez bisów.
Po koncercie w Drawsku Pomorskim artystka udała się do Kalisza Pomorskiego, gdzie również czekała na nią publiczność zgromadzona w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Oczywiście tak samo jak w poprzednich kościołach brawa nie miały końca, a wzruszeni ludzie dziękowali Katarzynie za przepiękny koncert. Na koniec ksiądz proboszcz Kazimierz Serafin dziękując za koncert, oświadczył że „już dawno świątynia nie rozbrzmiewała tak potężnym i przepięknym głosem”.
Katarzyna Zawada to zdobywczyni I miejsca na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German w Moskwie. Annę German nie tylko kochali Polacy, na scenach rosyjskich czuła się równie dobrze, dlatego na koncercie nie zabrakło utworów w języku rosyjskim. Jej międzynarodowa kariera rozpoczęła po festiwalu San Remo, dlatego Kasia podczas każdego występu śpiewała w trzech językach: polskim, rosyjskim i włoskim. Młoda artystka zaprezentowała własną interpretację takich przebojów Anny German, jak m.in.: "Tańczące Eurydyki", "Człowieczy los", "Cyganeria".
Wszystkie trzy wydarzenia artystyczne zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, oraz przy wsparciu proboszczów z Czaplinka, z Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego.
Dodatkowe informacje
-
.
Koncert piosenek Anny German: Katarzyna Zawada zachwyciła głosem w Czaplinku
Odbył się pierwszy koncert noworoczny piosenek Anny German wykonywanych przez Katarzynę Zawadę. Przed mieszkańcami powiatu jeszcze dwa w niedzielę, w Drawsku Pomorskim i Kaliszu Pomorskim.
Pierwsze wydarzenie organizator Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim przygotowało wspólnie z proboszczem ks. Jackiem Brakowskim w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku.
Zanim dla publiczności zaśpiewała Katarzyna Zawada przed czaplinecką publicznością wystąpił zespół śpiewaczy Marianki.
Katarzyna Zawada to zdobywczyni I miejsca na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German w Moskwie. Dzisiaj śpiewając repertuar laureatki festiwalu w San Remo podzieliła koncert na bloki tematyczne. Kasia podczas dwugodzinnego występu śpiewała w trzech językach: polskim, rosyjskim i włoskim. Młoda artystka zaprezentowała własną interpretację takich przebojów Anny German, jak m.in.: "Tańczące Eurydyki", "Człowieczy los", "Cyganeria".
Czas między kolejnymi częściami koncertu wypełniały opowieści taty Kasi, który barwnie opowiadał o Annie German.
Dodatkowe informacje
-
.
Grupa Rockowa Armii Stanów Zjednoczonych zagra w Drawsku Pomorskim
4 marca w Drawsku Pomorskim będzie gościć w czasie trasy koncertowej Grupa Rockowa Armii Stanów Zjednoczonych Ameryki w Europie. Podzieli się z drawską publicznością swoją kulturą i wartościami narodowymi. Zapraszamy miłośników muzyki rockowej na koncert, który odbędzie się o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury przy ul. Piłsudskiego 12.Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Grupa Rockowa Armii Stanów Zjednoczonych w Europie składa się z sześciu zespołów prezentujących Top 40 i klasyczne hity radiowe. Łączy wiele stylów muzycznych między innymi rock, soul, acoustic, R&B i jazz. Utwory zespołu zawierają muzykę znanych wokalistów i zespołów takich jak Justin Timberlake, Maroon 5, Paramore, Guns N’ Roses, Brun Mars, Bon Jovi i inni. Grają znane i sprawdzone hity z przeszłości, które są identyfikowane jako amerykańska muzyka popularna i przemawiająca do publiczności różnych pokoleń. Członkowie zespołu posiadają tytuły muzyczne z cenionych uniwersytetów i konserwatoriów, większość z nich występowała zawodowo na scenie przed rozpoczęciem służby wojskowej.
Muzycy - żołnierze Grupy Rockowej Armii Stanów Zjednoczonych w Europie aktywnie reprezentują to co najlepsze w Armii Stanów Zjednoczonych i obecnie służą jako czołowi ambasadorowie muzyczni w Europie. Zaplanowane są koncerty w kilku miastach Polski na przełomie marca i maja.
Występy te zainicjują kampanię informacyjną nadchodzącego największego ćwiczenia wojskowego w Europie od ponad 25 lat „DEFENDER-Europe 20”, które odbędzie się w całej Europie od marca do maja.
Dodatkowe informacje
-
.
Magdalena Kumorek & Tubis Trio. W Drawsku można było posłuchać piosenek Krzysztofa Komedy
W Walentynki w Drawsku Pomorskim w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego można było zobaczyć i posłuchać Magdalenę Kumorek & Tubis Trio. Wystąpili oni z projektem KOMEDA / PERSPEKTYWA NOVA
Projekt ten to wspólne muzyczne poszukiwania nowych wersji popularnych i lubianych piosenek Krzysztofa Komedy. To także świetne teksty autorstwa Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Magdaleny Kumorek.
Magdalena Kumorek - szerszej publiczności znana z filmów "Poranek kojota", "Układ zamknięty" czy serialu "Przepis na życie". Wokalny warsztat aktorki, laureatki kilku konkursów i festiwali piosenki aktorskiej, oparty jest o jej wieloletnią prace na muzycznej scenie.
Tubis Trio, czyli Maciej Tubis, Paweł Puszczało i Przemek Pacan, to natomiast jeden z najbardziej oryginalnych, prężnie rozwijających się w ostatnich latach zespołów jazzowych.
Dodatkowe informacje
-
.
450 widzów w Czaplinku zobaczyło "Wesołą wdówkę"
18 stycznia w hali widowiskowo – sportowej w Czaplinku odbyło się wielkie wydarzenie kulturalne dla ponad 450 widzów-operetka " Wesoła wdówka" - Franza Lehara . Operetka w 3 aktach w pełnym składzie osobowym.
Spektakl został przygotowany przez studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Występowało w nim w sumie blisko 80 wykonawców (orkiestra, chór i soliści)
Operetkę wyreżyserował Marek Zajączkowski (wybitny polski tancerz, choreograf i baletmistrz), który jednocześnie przygotował ją pod względem choreograficznym, zaś kierownictwo muzyczne objął maestro Piotr Wajrak (ceniony dyrygent Opery Nova w Bydgoszczy, Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatro la Fenice w Wenecji i wielu innych renomowanych scen Europy.) Przy takich realizatorach spektakl musiał odnieść sukces.
Licznie zgromadzona czaplinecka publiczność po raz kolejny udowodniła sens promowania tego typu wydarzeń kulturalnych. Spektakl został przyjęty gorąco, a znane utwory jak „Pieśń o Wilji” ( przepięknie zaśpiewana przez Roksanę Korban), Septet męski – „Ach kobietki, kto poznać was chce …” oraz niezapomniany duet „Usta milczą, dusza śpiewa” były przyjmowane z wielkim entuzjazmem. Swoboda sceniczna oraz walory głosowe artystów udowodniły wysoki poziom wykonawczy. Orkiestra pod ręką pana Piotra Wajraka grała żywiołowo, zwracając przy tym uwagę na dynamikę i selektywną artykulację. Zgranie akompaniującej orkiestry z aparatem wykonawczym występujących artystów było bardzo dobre, zważywszy nawet na fakt trudności technicznych (brak orkiestronu i usytuowanie orkiestry z boku sceny).
Na zakończenie spektaklu podczas ukłonów została doceniona praca twórców tego spektaklu m. in. – prof. dr hab. Małgorzata Grela – dziekan wydziału Wokalno – Aktorskiego, dr hab. – Piotr Wajrak, dr hab. – Wojciech Dyngosz oraz as. dr Bartłomiej Tomaka.
Organizatorem tego przedsięwzięcia, był Czaplinecki Ośrodek Kultury, a za nagłośnienie i oświetlenie sceniczne odpowiadała firma Grucha Sound.
Odbiór widzów i owacje potwierdzają profesjonalizm z jakim spektakl został przygotowany przez organizatorów.
Szczególne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy bezinteresownie wspierali to wydarzenie.
Dodatkowe informacje
-
.
Koncert noworoczny w Złocieńcu. To już tradycja. Fotorelacja Sebastiana Kuropatnickiego
W sobotę wieczorem w Kościele PWNMP w Złocieńcu przepiękne noworoczne śpiewanie. Wydarzenie zgromadziło tłumy mieszkańców.
Koncert rozpoczął Chór Canto Libero z Drawska Pomorskiego pod przewodnictwem Ewy Gadzina, kolejny występ należał do Izabeli Sitarskiej, a gwiazdą tego wieczoru był Andrzej Sikorowski z zespołem, który rozgrzał publiczność do czerwoności.
Koncert zakończył się owacjami na stojąco, nie mogło zabraknąć także bisów.
Dodatkowe informacje
-
.
