:

Wyświetlenie artykułów z etykietą: Koncert

niedziela, 17 maj 2020 09:05

Za tydzień dla mam specjalny koncert

Nie tak dawno Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim zaproponował koncert online z okazji 3 maja. Cieszył się on sporą popularnością w Internecie. Do dzisiaj oglądano go 4200 razy.

Tym razem w Centrum Kultury przygotowywany jest nowy koncert w związku z nadchodzącym świętem wszystkich mam.

Na dzień emisji koncertu z okazji Dnia Matki wybrano podobnie jak w poprzednim koncercie niedzielę i godzinę 18:00. Koncert zobaczycie na profilu Facebook ośrodka kultury 24 maja.

Wystąpią na nim dzieci z gminy Drawsko Pomorskie.

Ośrodek Kultury powiadomił również, że z tej okazji wasze pociechy mogą przygotować pracę, laurkę dla mamy. Zostanie ona zaprezentowana w trakcie transmisji koncertu oraz w specjalnej galerii na stronie Ośrodka Kultury. Wyróżnionych zostanie 10 prac. Czasu zostało niewiele na przesłanie pracy bo do 18 maja.

Dodatkowe informacje

  • .

Shagreen: Vinyl release party + Live Stream zaplanowany został na sobotę 16 maja. Start o godiznie 21:00.

Wystąpi Shagreen czyli pochodząca ze Złocieńca Natalia Gadzina-Grochowska

Natalia Gadzina-Grochowska w sobotę. Zapraszamy na koncert. Będzie premiera płyty

Live stream koncertu Shagreen przygotowany jest z okazji premiery winylowej edycji jej debiutanckiego albumu "Falling Dreams"!

16 maja Shagreen miała wystąpić w klubie Rock Caffe Pula w Chorwacji, jednak sytuacja związana z COVID-19 pokrzyżowała te plany. Korzystając z dobrodziejstw technologicznych wydarzenie zostało przeniesione do Internetu. Będzie można je obejrzeć na oficjalnym fanpage'u Shagreen.

Dodatkowe informacje

  • .
Dział: Złocieniec

W imieniu Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim oraz artystów zapraszamy Was na tegoroczne uroczystości majowe w Drawsku Pomorskim. To niezwykły koncert, w którym usłyszymy polskie piosenki i chwytające za serce melodie. Koncert przygotowany został w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego specjalnie na tę okazję.

Jest Takie Miejsce, Jest Taki Kraj…

Zaśpiewają dla Was Małgorzata i Bartłomiej Michalczyk, znani z występu w „Szansa Na Sukces”. Na scenie zobaczymy też Macieja Sadowskiego z projektu ”Główny Zawór Jazzu”. Na chwilę pojawi się także Burmistrz Drawska Pomorskiego, Krzysztof Czerwiński.

Koncert zobaczysz tutaj o 18:00

Tym czasem zapowiedz:

Dodatkowe informacje

  • .

Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim i Drawski Ratusz szykują na koncert przygotowany specjalnie na tegoroczne uroczystości majowe w Drawsku Pomorskim. Ma to być niezwykły koncert, w którym usłyszymy polskie piosenki i chwytające za serce melodie. Koncert przygotowany został w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego specjalnie na tę okazję.

Jest Takie Miejsce, Jest Taki Kraj…

Zaśpiewają dla Was Małgorzata i Bartłomiej Michalczyk, znani z występu w „Szansa Na Sukces”. Na scenie zobaczymy też Macieja Sadowskiego z projektu ”Główny Zawór Jazzu”. Na chwilę pojawi się także Burmistrz Drawska Pomorskiego, Krzysztof Czerwiński.

3 maja o godzinnie 18:00.

Z uwagi na to, że nie można się spotkać tradycyjne na scenie organizatorzy zapraszają do obejrzenia go w Internecie. Zobaczycie go na profilu Facebook Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim: www.facebook.com/kulturadrawsko .

Dodatkowe informacje

  • .

Natalia pochodzi ze Złocieńca, Shagreen jest piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów. Postanowiła w okresie naszej kwarantanny dać koncert na żywo – w Internecie.

Wydarzenie zaplanowane jest na dzisiaj wieczór (niedziela 22 marca). Start o godzinie 21.

Małą próbkę możecie zobaczyć tutaj, a pod materiałem macie link do wydarzenia na FB.

Dodatkowe informacje

  • .
Dział: Złocieniec

Dzień Kobiet w Złocienieckim Ośrodku Kultury upłynął bardzo muzycznie. Na scenie ZOK wystąpił Marcin Fijałkowski, zespół Music Trio i Falkenblues.

Podczas koncertu muzycy zabrali uczestników w wyjątkową podróż - od krainy łagodności i romantycznych ballad po głębokie bluesowo-jazzowe klimaty.

W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć życzeń, które niejednokrotnie składane były ze sceny Paniom zgromadzonym na widowni.

Po koncercie była również okazja do spotkań (nie tylko muzycznych) - kawiarnia kinowa zapełniła się, a rozmowom i śmiechom nie było końca.

Dodatkowe informacje

  • .
Dział: Złocieniec
niedziela, 08 marzec 2020 11:00

Na dzień kobiet z piosenkami Filipinek

W Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim wczoraj odbył się bardzo klimatyczny koncert. Licznie zebrana publiczność wysłuchała znanych i lubianych piosenek, które wprowadziły wszystkich w taneczny nastrój.

Młode szczecińskie artystki wystąpiły w roli Filipinek, wykonując takie utwory jak: Rudy Rydz. Zakochani są wśród nas i wiele innych lubianych przez wszystkich.

Na koniec nie obyło się oczywiście bez bisu. Artyści bisowali piosenką Batumi. Niespodzianką była również wizyta Burmistrza Janusza Garbacza, który wręczył każdej Pani różyczkę z okazji jej święta.

Dodatkowe informacje

  • .
Dział: Kalisz Pomorski
czwartek, 05 marzec 2020 01:59

Koncert Małgorzaty Lipińskiej z zespołem

W piątkowy wieczór w Złocieńcu można było wysłuchać utworów Małgorzaty Lipińskiej.

Artystka swoim pięknym głosem stworzyła niesamowity klimat. Jest autorką tekstów i muzyki, laureatką Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w roku 1990.

Jako solistka oraz jako liderka grupy “Bez Próby”, zdobyła bardzo wiele nagród (wygrane “Bakcynalia”, “Yapy”, “Bazuny”, przeglądy w Szklarskiej Porębie itd.).

Była to muzyczna uczta dla fanów piosenki autorskiej.

Dodatkowe informacje

  • .
Dział: Złocieniec
środa, 04 marzec 2020 19:17

Amerykanie zagrali rock w Drawsku Pomorskim

Grupa Rockowa Armii Stanów Zjednoczonych Ameryki w Europie właśnie odbywa trasę koncertową w Polsce. Dzisiaj spotkała się z drawską publicznością.

4 marca w „starym” Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim odbył się koncert rockowego bandu z USA. Zagrali oni znane standardy m.in. zespołów Maroon 5, Paramore, Brun Mars, Bon Jovi …

Przed ich występem odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli armii USA, na którą licznie przybyli przedstawiciele mediów. Wojskowi udzielali informacji w związku z właśnie rozpoczynającymi się ćwiczeniami „DEFENDER-Europe 20”.

Dodatkowe informacje

  • .

W weekend odbyły się trzy koncerty noworoczne piosenek Anny German w wykonaniu młodej utalentowanej artystki Katarzyny Zawady.

Pierwszy z koncertów odbył się  sobotę 22 lutego br. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku. Relacjonowaliśmy go już w sobotę.

W niedzielę 23 kutego w Kościele pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim odbył się drugi z zaplanowanych koncertów. Sama idea koncertów  Anny German powstała dzięki artystce, która po przeżyciu makabrycznego wypadku samochodowego obiecała że po wyzdrowieniu będzie śpiewać w kościołach --  co przypomniał wszystkim  podczas koncertu ksiądz proboszcz Tomasz Szugalski.

Za występ Katarzyna otrzymała owacje na stojąco, nie obyło się również bez bisów.

Po koncercie w Drawsku Pomorskim artystka udała się do Kalisza Pomorskiego, gdzie również czekała na nią publiczność zgromadzona w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Oczywiście tak samo jak w poprzednich kościołach brawa nie miały końca, a wzruszeni ludzie dziękowali Katarzynie za przepiękny koncert. Na koniec ksiądz proboszcz Kazimierz Serafin dziękując za koncert, oświadczył że „już dawno świątynia nie rozbrzmiewała tak potężnym  i przepięknym głosem”. 

Katarzyna Zawada to zdobywczyni I miejsca na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German w Moskwie.  Annę German nie tylko kochali Polacy, na scenach rosyjskich  czuła się równie dobrze, dlatego na koncercie nie zabrakło utworów w języku rosyjskim. Jej międzynarodowa kariera rozpoczęła po festiwalu San Remo, dlatego Kasia podczas każdego występu śpiewała w trzech językach: polskim, rosyjskim i włoskim. Młoda artystka zaprezentowała własną interpretację takich przebojów Anny German, jak m.in.: "Tańczące Eurydyki", "Człowieczy los", "Cyganeria".

Wszystkie trzy wydarzenia artystyczne zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, oraz  przy wsparciu proboszczów z Czaplinka, z Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego.

Dodatkowe informacje

  • .

Odbył się pierwszy koncert noworoczny piosenek Anny German wykonywanych przez Katarzynę Zawadę. Przed mieszkańcami powiatu jeszcze dwa w niedzielę, w Drawsku Pomorskim i Kaliszu Pomorskim.

Pierwsze wydarzenie organizator Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim przygotowało wspólnie z proboszczem ks. Jackiem Brakowskim w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku.

Zanim dla publiczności zaśpiewała Katarzyna Zawada przed czaplinecką publicznością wystąpił zespół śpiewaczy Marianki.

Katarzyna Zawada to zdobywczyni I miejsca na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German w Moskwie. Dzisiaj śpiewając repertuar laureatki festiwalu w San Remo  podzieliła koncert na bloki tematyczne. Kasia podczas dwugodzinnego występu śpiewała w trzech językach: polskim, rosyjskim i włoskim. Młoda artystka zaprezentowała własną interpretację takich przebojów Anny German, jak m.in.: "Tańczące Eurydyki", "Człowieczy los", "Cyganeria".

Czas między kolejnymi częściami koncertu wypełniały opowieści taty Kasi, który barwnie opowiadał o Annie German.

Dodatkowe informacje

  • .
Dział: Czaplinek

4 marca w Drawsku Pomorskim będzie gościć w czasie trasy koncertowej Grupa Rockowa Armii Stanów Zjednoczonych Ameryki w Europie. Podzieli się z drawską publicznością swoją kulturą i wartościami narodowymi. Zapraszamy miłośników muzyki rockowej na koncert, który odbędzie się o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury przy ul. Piłsudskiego 12.Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Grupa Rockowa Armii Stanów Zjednoczonych w Europie składa się z sześciu zespołów prezentujących Top 40 i klasyczne hity radiowe. Łączy wiele stylów muzycznych między innymi rock, soul, acoustic, R&B i jazz. Utwory zespołu zawierają muzykę znanych wokalistów i zespołów takich jak Justin Timberlake, Maroon 5, Paramore, Guns N’ Roses, Brun Mars, Bon Jovi i inni. Grają znane i sprawdzone hity z przeszłości, które są identyfikowane jako amerykańska muzyka popularna i przemawiająca do publiczności różnych pokoleń. Członkowie zespołu posiadają tytuły muzyczne z cenionych uniwersytetów i konserwatoriów, większość z nich występowała zawodowo na scenie przed rozpoczęciem służby wojskowej.

Muzycy - żołnierze Grupy Rockowej Armii Stanów Zjednoczonych w Europie aktywnie reprezentują to co najlepsze w Armii Stanów Zjednoczonych i obecnie służą jako czołowi ambasadorowie muzyczni w Europie. Zaplanowane są koncerty w kilku miastach Polski na przełomie marca i maja.

Występy te zainicjują kampanię informacyjną nadchodzącego największego ćwiczenia wojskowego w Europie od ponad 25 lat „DEFENDER-Europe 20”, które odbędzie się w całej Europie od marca do maja.

Dodatkowe informacje

  • .

W Walentynki w Drawsku Pomorskim w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego można było zobaczyć i posłuchać Magdalenę Kumorek & Tubis Trio. Wystąpili oni z projektem KOMEDA / PERSPEKTYWA NOVA

Projekt ten to wspólne muzyczne poszukiwania nowych wersji popularnych i lubianych piosenek Krzysztofa Komedy. To także świetne teksty autorstwa Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Magdaleny Kumorek.

Magdalena Kumorek - szerszej publiczności znana z filmów "Poranek kojota", "Układ zamknięty" czy serialu "Przepis na życie". Wokalny warsztat aktorki, laureatki kilku konkursów i festiwali piosenki aktorskiej, oparty jest o jej wieloletnią prace na muzycznej scenie.  
Tubis Trio, czyli Maciej Tubis, Paweł Puszczało i Przemek Pacan, to natomiast jeden z najbardziej oryginalnych, prężnie rozwijających się w ostatnich latach zespołów jazzowych.

Dodatkowe informacje

  • .

18 stycznia w hali widowiskowo – sportowej w Czaplinku odbyło się wielkie wydarzenie kulturalne dla ponad 450 widzów-operetka " Wesoła wdówka" - Franza Lehara . Operetka w 3 aktach w pełnym składzie osobowym.
Spektakl został przygotowany przez studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Występowało w nim w sumie blisko 80 wykonawców (orkiestra, chór i soliści)
Operetkę wyreżyserował Marek Zajączkowski (wybitny polski tancerz, choreograf i baletmistrz), który jednocześnie przygotował ją pod względem choreograficznym, zaś kierownictwo muzyczne objął maestro Piotr Wajrak (ceniony dyrygent Opery Nova w Bydgoszczy, Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatro la Fenice w Wenecji i wielu innych renomowanych scen Europy.) Przy takich realizatorach spektakl musiał odnieść sukces.


Licznie zgromadzona czaplinecka publiczność po raz kolejny udowodniła sens promowania tego typu wydarzeń kulturalnych. Spektakl został przyjęty gorąco, a znane utwory jak „Pieśń o Wilji” ( przepięknie zaśpiewana przez Roksanę Korban), Septet męski – „Ach kobietki, kto poznać was chce …” oraz niezapomniany duet „Usta milczą, dusza śpiewa” były przyjmowane z wielkim entuzjazmem. Swoboda sceniczna oraz walory głosowe artystów udowodniły wysoki poziom wykonawczy. Orkiestra pod ręką pana Piotra Wajraka grała żywiołowo, zwracając przy tym uwagę na dynamikę i selektywną artykulację. Zgranie akompaniującej orkiestry z aparatem wykonawczym występujących artystów było bardzo dobre, zważywszy nawet na fakt trudności technicznych (brak orkiestronu i usytuowanie orkiestry z boku sceny).
Na zakończenie spektaklu podczas ukłonów została doceniona praca twórców tego spektaklu m. in. – prof. dr hab. Małgorzata Grela – dziekan wydziału Wokalno – Aktorskiego, dr hab. – Piotr Wajrak, dr hab. – Wojciech Dyngosz oraz as. dr Bartłomiej Tomaka.
Organizatorem tego przedsięwzięcia, był Czaplinecki Ośrodek Kultury, a za nagłośnienie i oświetlenie sceniczne odpowiadała firma Grucha Sound.
Odbiór widzów i owacje potwierdzają profesjonalizm z jakim spektakl został przygotowany przez organizatorów.
Szczególne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy bezinteresownie wspierali to wydarzenie.

Dodatkowe informacje

  • .
Dział: Czaplinek

W sobotę wieczorem w Kościele PWNMP w Złocieńcu przepiękne noworoczne śpiewanie. Wydarzenie zgromadziło tłumy mieszkańców.

Koncert rozpoczął Chór Canto Libero z Drawska Pomorskiego pod przewodnictwem Ewy Gadzina, kolejny występ należał do Izabeli Sitarskiej, a gwiazdą tego wieczoru był Andrzej Sikorowski z zespołem, który  rozgrzał publiczność do czerwoności.

Koncert zakończył się owacjami na stojąco, nie mogło zabraknąć także bisów.

Dodatkowe informacje

  • .
Dział: Złocieniec
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM