NAGRANIE: Granaty i pociski w pobliżu Wierzchowa. Na miejsce wezwano saperów
- Napisane przez DSI
Podczas niedzielnych poszukiwań w lasach w okolicach Wierzchowa członkowie stowarzyszenia „Łowcy Historii” natknęli się na niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej. W ziemi znajdowały się m.in. granaty i amunicja karabinowa. Ze względu na poważne zagrożenie, na miejsce natychmiast wezwano policję oraz patrol saperski.
W niedzielne popołudnie członkowie stowarzyszenia „Łowcy Historii”, którzy regularnie prowadzą poszukiwania historyczne na terenach leśnych, dokonali kolejnego odkrycia. Podczas prac w lasach w pobliżu Wierzchowa pasjonaci natrafili na przedmioty pochodzące z okresu działań wojennych. Tym razem znalezisko okazało się jednak wyjątkowo niebezpieczne.
Nagranie
W ziemi ukryte były obiekty stanowiące realne zagrożenie militarne. Wśród odkopanych przedmiotów znajdowały się między innymi granaty moździerzowe, pociski do karabinu Mosin, zapalnik oraz granat RG-42.
O zaistniałej sytuacji i lokalizacji niewybuchów niezwłocznie poinformowano policję oraz patrol saperski, do którego zadań należy zabezpieczenie miejsca oraz podjęcie niebezpiecznych materiałów. Do czasu przyjazdu specjalistycznych służb wojskowych, teren, na którym ujawniono militaria, został odpowiednio oznaczony i zabezpieczony.
Dla stowarzyszenia „Łowcy Historii” odnajdywanie przedmiotów z przeszłości i militariów na terenach leśnych to stały element działalności, jednak niedzielne odkrycie wymagało natychmiastowej i zdecydowanej interwencji powołanych do tego służb.
Dodatkowe informacje
-
.:



