Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zdrowy styl życia w praktyce. Tak wyglądał Festyn Zdrowia na deptaku w Czaplinku

  • Napisane przez  DSI
Fot. UM Czaplinek Fot. UM Czaplinek

Bezpłatne badania profilaktyczne, konsultacje oraz bogata oferta produktów naturalnych i ekologicznych przyciągnęły mieszkańców oraz gości na czaplinecki deptak. 16 maja odbył się tam Festyn Zdrowia, podczas którego 17 wystawców promowało aktywne i świadome dbanie o organizm. Wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do zdobycia cennej wiedzy z zakresu dietetyki, profilaktyki chorób oraz naturalnych metod wspierania zdrowia.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12:00 i przez cztery godziny oferowało uczestnikom szeroki wachlarz atrakcji. Na deptaku w Czaplinku pojawiły się stoiska ekspertów, lokalnych producentów oraz instytucji, które zaangażowały się w szerzenie wiedzy o zdrowym stylu życia.

W strefie medycznej i profilaktycznej chętni mogli poddać się bezpłatnym badaniom. Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Czaplinku oraz firmy Ascensia wykonywali pomiary poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego, oferując jednocześnie porady w zakresie zapobiegania cukrzycy. Konsultacji i porad związanych z dobrostanem psychicznym udzielali specjaliści z Poradni Zdrowia Psychicznego. Z kolei Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadziła działania edukacyjne, skupiając się m.in. na tematyce szczepień ochronnych oraz instruktażu samobadania piersi i jąder.

Wydarzenie obfitowało także w porady dietetyczne i kulinarne. Anna Szpakowska dzieliła się wiedzą o zdrowym odżywianiu i prezentowała posiłki dietozależne, natomiast Natalia Kucharska demonstrowała możliwości przygotowywania zdrowych potraw. Do akcji włączyła się młodzież z Zespołu Szkół w Czaplinku, która przygotowała zdrowe smoothie, udostępniała przepisy na pełnowartościowe napoje, edukowała o piramidzie żywienia oraz organizowała tematyczne quizy.

Osoby poszukujące naturalnych metod wspierania organizmu mogły zapoznać się z ofertą Kamili Marczak, która prowadziła aromaterapię oraz badania bioanalizatorem. Mieczysław Tabaczyk prezentował naturalne herbaty, oleje i maści, a Ewa Kamińska-Mikołajczyk przedstawiła bogatą ofertę naturalnych octów i maści. W zakresie fizjoterapii swoją ofertę masażu leczniczego oraz drenażu limfatycznego zaprezentowała Ewa Wiercińska.

Dalsza część informacji pod blokiem filmowym

Na stoiskach nie zabrakło również tradycyjnej żywności i rękodzieła. Dariusz Kozaczek oferował własne wyroby, w tym chleby i tradycyjne wędliny, a domowym chlebem częstowała także Danuta Kawa. W sektorze kosmetycznym i dekoracyjnym Agnieszka Mich prezentowała ręcznie robione mydełka naturalne, Andrzej Skrzypczak pokazał autorskie ozdoby i dekoracje, a Magdalena Maciejewska zaprezentowała autorskie rękodzieło, w tym torebki, nakrycia głowy oraz zabawki.

Festyn Zdrowia zakończył się o godzinie 16:00, będąc dla lokalnej społeczności przestrzenią do integracji oraz bezpośredniego kontaktu ze specjalistami i lokalnymi wytwórcami.

Dodatkowe informacje

  • .:

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

        

Zostań promotorem

Więcej