Kaliscy informatycy rozpoczęli praktyki zawodowe w czeskiej Ostrawie
- Napisane przez DSI
Uczniowie Technikum Informatycznego z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim rozpoczęli czterotygodniowe praktyki zawodowe w Ostrawie. Zagraniczny wyjazd, realizowany w ramach programu Erasmus+, to dla przyszłych specjalistów okazja do zdobycia cennego doświadczenia w międzynarodowym środowisku oraz rozwinięcia umiejętności poszukiwanych na rynku pracy.
Pierwszy dzień upłynął uczniom na kwestiach organizacyjnych. Młodzież poznała trasę do komórki partnerskiej, w której będzie realizować codzienne zadania, a następnie rozpoczęła pierwsze zajęcia stanowiskowe. Jak wynika z relacji, uczestnicy wykazują duże zaangażowanie, pozytywną energię oraz motywację do poszerzania swojej wiedzy z zakresu technologii informatycznych.
Praktyki w Ostrawie potrwają łącznie cztery tygodnie i będą połączone z dodatkowymi aktywnościami. Oprócz pracy i nauki w czeskich przedsiębiorstwach, uczniowie wezmą udział w przygotowanym programie historyczno-kulturowym. W ramach zaplanowanych na weekendy wycieczek młodzież odwiedzi m.in. Pragę oraz Ołomuniec, co pozwoli im bliżej poznać kulturę, architekturę i historię kraju goszczącego.
Dalsza część informacji pod blokiem filmowym
Dodatkowe informacje
-
.:



