Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Milionowa inwestycja w Złocieńcu: „Orlik” przy SP1 przejdzie gruntowną modernizację - Film

  • Napisane przez  DSI
Milionowa inwestycja w Złocieńcu: „Orlik” przy SP1 przejdzie gruntowną modernizację - Film

Kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej nr 1 w Złocieńcu doczeka się szeroko zakrojonych prac remontowych. Dzięki podpisanej umowie z Ministerstwem Sportu i Turystyki, obiekt przy ul. F. Chopina zostanie w pełni zmodernizowany, oferując lokalnej społeczności, dzieciom oraz młodzieży bezpieczniejsze i nowoczesne warunki do uprawiania sportu.

Gmina Złocieniec oficjalnie zawarła umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie modernizacji kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012”. Inwestycja realizowana będzie w ramach Programu modernizacji kompleksów sportowych – Edycja 2025, a środki na ten cel pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Zakres zaplanowanych prac jest bardzo szeroki i obejmuje kluczowe elementy infrastruktury obiektu przy ul. F. Chopina. Najważniejszym punktem inwestycji jest wymiana nawierzchni z trawy syntetycznej na boisku do piłki nożnej oraz nawierzchni poliuretanowej na boisku wielofunkcyjnym. Dodatkowo zaplanowano wymianę całego wyposażenia sportowego, siatek ogrodzeniowych oraz piłkochwytów.

Milionowa inwestycja w Złocieńcu: „Orlik” przy SP1 przejdzie gruntowną modernizację

Inwestycja zakłada również poprawę zaplecza socjalnego i technicznego. Dotychczasowych pięć kontenerów zostanie zastąpionych trzema nowymi modułami. W ramach modernizacji oświetlenie obiektu zostanie zmienione na energooszczędne lampy LED, a bezpieczeństwo użytkowników poprawi montaż systemu monitoringu wizyjnego. Całość prac dopełni nowe zagospodarowanie terenu wokół boisk.

Milionowa inwestycja w Złocieńcu: „Orlik” przy SP1 przejdzie gruntowną modernizację

Zobacz materiały filmowe z powiatu drawskiego

Całkowita wartość wydatków związanych z realizacją tego zadania wynosi 1 051 000,00 zł. Gmina otrzyma wsparcie finansowe w kwocie nieprzekraczającej 500 000,00 zł. Dofinansowanie zostało rozłożone na lata 2026 i 2027. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, finał prac i oddanie zmodernizowanego obiektu do użytku zaplanowano na koniec czerwca 2027 roku.

Poprawa stanu technicznego „Orlika” ma bezpośrednio wpłynąć na zwiększenie aktywności fizycznej mieszkańców Złocieńca i zapewnić wysokiej jakości bazę treningową dla młodego pokolenia sportowców.

Dodatkowe informacje

  • .:

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

        

Zostań promotorem

Więcej