Nocna eskapada nastolatków przerwana przez policję w Czaplinku
- Napisane przez DSI
Nocna wyprawa grupy nastolatków z powiatu szczecineckiego do Czaplinka mogła zakończyć się tragicznie. Za kierownicą Audi siedział 14-latek, który bez wiedzy rodziców zabrał auto i przewoził czterech nieletnich kolegów. Nieodpowiedzialna jazda została przerwana przez policjantów, a sprawa trafi teraz przed oblicze sądu rodzinnego.
Wewnątrz samochodu znajdowało się jeszcze czterech pasażerów. Wszyscy uczestnicy nocnej przejażdżki byli nieletni, a najmłodszy z nich miał zaledwie 13 lat. Jak ustalili mundurowi, grupa nastolatków wyruszyła w podróż z miejscowości Barwice, położonej w sąsiednim powiecie szczecineckim.
Z policyjnych ustaleń wynika, że 14-latek wykorzystał moment, w którym jego ojciec spał. Chłopiec zabrał kluczyki do rodzinnego auta, zebrał grupę znajomych i ruszył w stronę Czaplinka. Choć tym razem nie doszło do wypadku ani kolizji, skala nieodpowiedzialności młodych ludzi stwarzała realne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko pasażerów Audi, ale i innych uczestników ruchu drogowego.
Dalsza część informacji pod blokiem filmowym
O incydencie został powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich, który zajmie się sprawą i podejmie dalsze decyzje dotyczące losu młodego kierowcy. Policja przy okazji tego zdarzenia apeluje o większy nadzór nad dziećmi i przypomina, że prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień jest poważnym naruszeniem prawa, które niesie ze sobą ryzyko tragicznych konsekwencji.
Dodatkowe informacje
-
.:



