Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

„Natura nasze bogactwo” na kartach albumu kalendarza. Finał współpracy leśników, ludzi kultury i fotografów

  • Napisane przez  DSI
„Natura nasze bogactwo” na kartach albumu kalendarza. Finał współpracy leśników, ludzi kultury i fotografów

Wyjątkowe ujęcia złocienieckiej przyrody doczekały się publikacji w formie albumów oraz kalendarzy. W siedzibie Nadleśnictwa Złocieniec odbyło się uroczyste spotkanie z fotografami i pasjonatami, którzy wzięli udział w projekcie „Natura nasze bogactwo”. To zwieńczenie wielomiesięcznej pracy, która wcześniej zachwyciła mieszkańców regionu podczas plenerowej wystawy.

W Nadleśnictwie Złocieniec zorganizowano spotkanie podsumowujące projekt fotograficzny, który połączył lokalnych twórców, leśników oraz instytucję kultury. W wydarzeniu wzięli udział fotografowie uczestniczący w przedsięwzięciu oraz osoby zaangażowane w jego realizację. Podczas spotkania podziękowania wszystkim obecnym złożyła Jolanta Smulska, Dyrektor Złocienieckiego Ośrodka Kultury oraz Paweł Nowakowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Złocieniec.

Wystawa na złocienieckim rynku - film

Głównym punktem spotkania było wręczenie pamiątkowych albumów oraz kalendarzy. Publikacje te powstały na bazie zdjęć, które wcześniej tworzyły wystawę plenerową.

Inicjatywa ma swoje korzenie w lipcu tego roku, kiedy to rynek w Złocieńcu zamienił się w galerię sztuki. Wernisaż wystawy „Natura nasze bogactwo – Nadleśnictwo Złocieniec”, który odbył się 17 lipca, przyciągnął liczne grono mieszkańców i turystów. Ekspozycja prezentowała prace 18 autorów – uczestników warsztatów fotograficznych prowadzonych przez mistrza fotografii, Leszka Paradowskiego. Wcześniej przez wiele miesięcy odbywały się warsztaty w najpiękniejszych leśnych zakątkach gminy Złocieniec.

Zaprezentowane kadry dokumentują unikalne piękno lasów i krajobrazów Ziemi Drawskiej. Projekt był wspólnym działaniem Nadleśnictwa Złocieniec oraz Złocienieckiego Ośrodka Kultury, przy wsparciu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

Celem wystawy, a teraz wydanych publikacji, jest nie tylko prezentacja walorów estetycznych regionu, ale również zachęcenie odbiorców do refleksji nad wartością natury i koniecznością jej ochrony. Finałowe spotkanie w nadleśnictwie stało się doskonałą okazją do ponownej wymiany doświadczeń między autorami, których pasja została utrwalona w formie profesjonalnych wydawnictw.

Organizatorzy zapowiedzieli kolejne działania w 2026 roku.

Dodatkowe informacje

  • .:

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

        

Zostań promotorem

Więcej