Bukowa Cup: Dziewięć medali, w tym pięć złotych dla UKS "Traper"
- Napisane przez DSI
Zawodnicy UKS "Traper" Złocieniec pokazali klasę na zawodach Bukowa Cup w Szczecinie. Zdobyli aż dziewięć medali, w tym pięć złotych!
Złocieniecki „Traper” błyszczy na Bukowa Cup. Deszcz medali dla naszych biegaczy
W dniach 1–4 maja 2025 r. w Szczecinie odbyły się prestiżowe międzynarodowe zawody w biegu na orientację Bukowa Cup. Areną zmagań była Puszcza Bukowa – miejsce dobrze znane sympatykom tej dyscypliny. Tegoroczna edycja przyciągnęła blisko 450 zawodników, w tym 150 reprezentantów aż 17 krajów, m.in. Japonii, Szwecji, Niemiec, Czech i Węgier.
Wśród uczestników nie zabrakło mocnej reprezentacji UKS „Traper” Złocieniec, która nie tylko stanęła do rywalizacji z międzynarodową konkurencją, ale i zdominowała podium.
W ciągu czterech dni zawodów, w ramach których odbyło się aż sześć startów, złocienieccy zawodnicy zdobyli łącznie 9 medali:
Złote medale wywalczyli:
-
Aleksander Szutko – kat. M14
-
Karol Łukijański – kat. M12
-
Izabela Borowiec – kat. K14
-
Natalia Piątek – kat. K10N
-
Franciszek Wielgórka – kat. M10N
Srebrne medale zdobyli:
-
Łukasz Duda – kat. M14
-
Barbara Szydłowska – kat. K12
-
Agata Moczarska – kat. K10
Brązowy medal trafił do:
-
Julii Moczarskiej – kat. K12
Więcej pod blokiem filmowym
Zawody rozegrane były na zróżnicowanych trasach, a ich lokalizacja każdego dnia była dla uczestników niespodzianką, co stanowiło dodatkowe wyzwanie.
Kolejna okazja do sportowych emocji już niebawem – w połowie maja zawodnicy UKS „Traper” wezmą udział w Klubowych Mistrzostwach Polski w Biegu na Orientację. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
Dodatkowe informacje
-
.:



