Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

54-letni kierowca Volvo za to co zrobił otrzymał 2,5 tys. zł mandatu i 15 punktów karnych

  • Napisane przez  asp. Karolina Żych
54-letni kierowca Volvo za to co zrobił otrzymał 2,5 tys. zł mandatu i 15 punktów karnych

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim zatrzymali 54-letniego kierowcę Volvo w miejscowości Siecino, który w obszarze zabudowanym znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał 124 km/h, co oznacza, że przekroczył obowiązujący limit aż o 74 km/h.

W związku z rażącym naruszeniem przepisów funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres trzech miesięcy, a także nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.
Warto podkreślić, że obecna aura – zmienne temperatury i mokra, a tym samym śliska nawierzchnia – sprawia, że droga hamowania jest znacznie dłuższa, a ryzyko utraty panowania nad pojazdem wzrasta wielokrotnie. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie w trudnych warunkach pogodowych.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.

Zobacz nagrania z powiatu drawskiego

Dodatkowe informacje

  • .:

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

        

Zostań promotorem

Więcej