Poleciały głowy. Wpis w mediach społecznościowych spowodował burzę w Policji.

  • Napisane przez  DSI, ZKP
Fot. DSI Fot. DSI

W sąsiednim Łobzie wpis jednego z internautów na Facebooku spowodował burzę dotyczącą Komendy Powiatowej Policji w Łobzie. W serwisie Facebook ukazały się wpisy na temat wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę, w którym jako pasażer uczestniczył też policjant z KPP.  Zgodnie z treścią wpisów próbowano tuszować sprawę.

W tej sprawie Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie wydała komunikat.

Oto on:

Informujemy Państwa, że publikowane informacje na jednym z portali społecznościowych w dniu 18 stycznia br. dotyczące nieprawidłowości w Komendzie Powiatowej Policji w Łobzie wprowadzają opinię publiczną w błąd. Poniżej przedstawimy rzetelne ustalenia poparte stosowną dokumentacją w tej sprawie.

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie reagując na treść wpisów, skierował do Komendy Powiatowej Policji w Łobzie zespół kontrolny. Przeprowadzone czynności i wykonana analiza nie potwierdziły zarzutów związanych z fałszowaniem dowodów przez policjantów oraz manipulowania monitoringiem komendy i monitoringiem miejskim.

Nie potwierdzono również tego, aby sprawca kolizji był bezkarny, a zamiast niego konsekwencje poniosła córka przyjmując mandat. Sprawa jest zgłoszona do prokuratury i toczy się postępowanie przygotowawcze.

Nierzetelne są też informacje o konsekwencjach wyciągniętych wobec kierownictwa jednostki i policjantów.

Informujemy, iż Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie wszczął postępowanie administracyjne w kierunku wydalenia ze służby policjanta, wobec którego istnieje podejrzenie, że uczestniczył w kolizji drogowej jako pasażer, lecz mimo szczególnego obowiązku nie reagował wcześniej na fakt prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości przez kierującego.

Komendant Powiatowy Policji w Łobzie, wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec dwóch członków kadry kierowniczej i dyżurnego jednostki za niewłaściwy przepływ informacji o opisywanym zdarzeniu. O ustaleniach powiadomił również BSWP i prokuraturę.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto