Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Mandat za brawurę na pustych ulicach – szybka reakcja służb - nagranie

  • Napisane przez  DSI
Fot. Policja Fot. Policja

Nocna przejażdżka 25-letniego mieszkańca powiatu świdwińskiego zakończyła się wysokim mandatem i utratą punktów karnych. Dzięki monitoringowi miejskiemu oraz współpracy Straży Miejskiej i Policji, sprawca wykroczeń drogowych został szybko ustalony i ukarany.

Funkcjonariusze z Połczyna-Zdroju, przy współpracy ze Strażą Miejską, ukarali 25-letniego kierowcę, który w nocy dopuścił się kilku wykroczeń drogowych. Mężczyzna został zarejestrowany przez miejski monitoring, gdy na ulicy Warszawskiej wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu. Chwilę później na ulicy Wojska Polskiego nie zastosował się do znaku C-12 „ruch okrężny”, skracając sobie drogę i łamiąc przepisy ruchu drogowego.

Za popełnione wykroczenia kierowca otrzymał mandaty na łączną kwotę 1250 zł oraz 15 punktów karnych.

Służby przypominają, że nocna pora nie zwalnia z obowiązku przestrzegania przepisów. To właśnie w godzinach o mniejszym natężeniu ruchu często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji spowodowanych brawurą i brakiem rozwagi.

Dzięki czujności operatorów monitoringu miejskiego oraz skutecznej współpracy Policji i Straży Miejskiej, kierowca został szybko zidentyfikowany. Rejestr miejski po raz kolejny potwierdził swoją skuteczność jako narzędzie poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Nagranie

Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą i przypominają, że każdy uczestnik ruchu drogowego odpowiada nie tylko za siebie, ale również za bezpieczeństwo innych.

Dodatkowe informacje

  • .:

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

        

Zostań promotorem

Więcej