Podwodna podróż autorstwa Janusza Olejniczaka

  • Napisane przez  Projekt Jezioro Tajemnic
Fot. Janusz Olejniczak Fot. Janusz Olejniczak

Poniżej prezentujemy piątą pracę nadesłaną na konkurs „Odkryj Jezioro Tajemnic z Bare”. Praca, autorstwa Janusza Olejniczaka z Mirosławca, otrzymała w tym konkursie wyróżnienie. Ze względu na objętość i znaczną liczbę zdjęć, postanowiliśmy podzielić ją na trzy części. Oto część I.

„Nurkowanie w Bazie OCTO - Drawtur.

  • Współrzędne lokalizacji: (N53.57.4273 / E16.22.0291)

Wrak drewnianej łodzi znajduje się w zatoce przy ośrodku wypoczynkowym Drawtur. Wrak ten jest doskonale znany lokalnej Bazie Nurkowej OCTO. Stanowi jedną z atrakcji dla kursantów stawiających pierwsze kroki w nurkowaniu jak również dla bardziej zaawansowanych nurków odwiedzających ten akwen.”

Nurkowanie w Starym Drawsku.

  • Współrzędne lokalizacji: (N 53.60.1473 / E 16.19.4034)

Na kolejny dzień nurkowy wraz z grupą przyjaciół wybrałem się do Starego Drawska, które słynie z często odwiedzanych przez turystów obiektów historycznych takich jak np. ruiny Zamku Drahim. Podczas tego nurkowania mogliśmy podziwiać wszechobecną w tych wodach gąbkę słodkowodną, jak również żerujące na większych głębokościach węgorze. 

Niespodzianką było napotkane przez nas porzucone sieci rybackie, które stwarzają zagrożenie nie tylko dla nurków, ale również dla życia podwodnego. Jedno ze zdjęć przedstawia zaplątane w sieć rybacką ryby wraz ze śmieciami wrzucanymi bezmyślnie przez turystów do wody.”.

Serdecznie dziękujemy za nadesłanie pracy. Wkrótce jej druga część! Pan Janusz w ramach wyróżnienia otrzymał kamerę podwodną, ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim.

Laureatem konkursu na najlepszą relację z nurkowania w jeziorze Drawsko został Robert Bendig – Wielowiejski ze Szczecina. Jego film opublikujemy jako ostatni. Nagrodą w konkursie był Suchy Skafander firmy Bare model Trilam Tech Dry. Sponsorem Nagrody jest firma ECN- Systemy Nurkowe, ul. J. Sobieskiego 6, 78-500 Drawsko Pomorskie. ECN Systemy Nurkowe: http://www.bare.pl/

Powrót na górę

Moje konto

Więcej