Drawa Drawsko - Koral Dębnica 4:2

• Napisane przez  mksdrawa.futbolowo.pl

Drawa pokonała Korala Dębnica 4:2 (0:2). Strzelcami goli dla naszej drużyny byli: Paweł Bielecki (47 k), Grzegorz Gicewicz (81), Mateusz Owedyk (90) oraz Przemysław Brzeziański (90). To miał być teoretycznie spacerek dla drawszczan. Spotkanie z 15 w tabeli Koralem Dębnica jednak takim nie był.

Pierwsza połowa powinna zostać zbyta milczeniem jednak goście strzelili w niej dwa gole więc z czysto "dziennikarskiego" obowiązku: 42 minuta Zbigniew Węglowski wykorzystuje prawidłowo podyktowanego karnego i 44 minuta na 2:0 dla Korala podwyższa Marek Steinborn. I tyle...

Druga połowa nie mogła inaczej wyglądać jak 45 minut ostrego tyrania nad zatarciem "wrażenia", że chyba nam nie zależy. Tak też na szczęście się stało. Ale początek drugiej połowy to jednak kolejny cios. Drugą żółta kartkę i w konsekwencji czerwona zarabia Cezary Szałek co mogło dobić naszą drużynę. Na szczęście zaledwie 120 sekund później sędzia odgwizduje karnego dla Drawy, a szansę na kontaktowego gola wykorzystuje Paweł Bielecki. Od tego momentu to Drawa dzieliła i rządziła na boisku, a na bramkę Korala szły huraganowe ataki. Goli powinno paść w tej części gry co najmniej 6 ale strzelamy 4 i na szczęście wygrywamy 4:2.

To nie było najpiękniejsze widowisko w pierwszej połowie za to druga przyniosła takie emocje jak chyba żaden dotychczasowy pojedynek w Drawsku. Drawa po tym zwycięstwie wskakuje na fotel wicelidera. Na przyszłość wolelibyśmy aby tylko "takie drugie" połowy przyszło nam oglądać w wykonaniu naszego zespołu. Na odnotowanie zasługuje debiut Patryka Korczyńskiego w III lidze. Brawo! Życzymy powodzenia.