Drawa II - Mirstal 7:0

• Napisane przez  Tomasz Walkiewicz

Pogromem gości zakończył się inauguracyjny mecz Drawy II na wiosnę w Drawsku Pomorskim. Zawodnicy pokonali Mirstal Mirosławiec 7:0.

Na Euroboisku w Drawsku Pomorskim Drawa II podejmowała Mirstal Mirosławiec. Mecz poprzedzony był przygotowaniami zawodników oraz klubu w celu przyciągnięcia dużej liczby kibiców na trybuny. Cel został osiągnięty. W atmosferze pikniku i piłkarskiego święta Drawa II wysoko wygrała pokonując Mirstal 7:0. Zaczęło się od chaotycznej gry z obu stron. W 17 minucie piłkę rzuconą z autu Wojciech Witoń przebija głową za siebie. Walkiewicz uprzedza obrońcę i wychodzi na czystą pozycję - jest 1:0. Kilka minut później Maciej Kwiatkowski głową podwyższa na dwa do zera. W 30 minucie Paweł Sochanek po świetnym rajdzie z prawej strony uderza silnie i nie do  obrony. 3:0 do przerwy ustawiło mecz. Po przerwie katastrofalną grę w obronie Mistrala wykorzystuje Walkiewicz i jest 4:0. Następnie dwa gole dorzuca grający trener - Maciej Kwiatkowski. Wynik na 7:0 ustala doświadczony zawodnik Ernest Marcinkowski. Tak dotkliwa porażka to spory cios dla piątego w tabeli Mistrala. Miejscowi, włącznie z kibicami, mieli z kolei co świętować.

Skład Drawy II - Szkudlarek - Marcinkowsk, Bany Michał, Dolak, Kozak - Kwiatkowski (grający trener), Bany Igor, Sochanek, Wyrzykowski - Walkiewicz, Witoń (kapitan drużyny).