Piłka nożna Sokół Suliszewo - Drzewiarza Świerczyna 2:1

• Napisane przez  Marcin Karow

Sokół Suliszewo w swoim pierwszym meczu na poziomie Regionalnej Klasy Okręgowej pokonał na własnym boisku 2:1 zespół Drzewiarza Świerczyna.

• Sokół Suliszewo wystąpił w składzie:

Grzegorz Karow - Mateusz Dolak, Łukasz Hofman, Marcin Jakubowski, Przemysław Kowalik (65’ Marcin Karow) - Wojciech Puszczak, Jakub Zadrożny, Adam Kozak, Paweł Serafin (C), Michał Reczulski (45’ Dawid Dudzik) – Marcin Kostrzewa (50’ Mariusz Kwaśny).

Sobotnie spotkanie było pierwszym w historii suliszewskiej piłki na poziomie Regionalnej Klasy Okręgowej oraz meczem numer 100 po reaktywacji Sokoła Suliszewo. Przed rozpoczęciem meczu na murawę wraz z trójką sędziowską i zawodnikami obu drużyn weszła dwójka delegatów z Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, którzy wręczyli nam okazały puchar za awans do Klasy Okręgowej oraz worek z piłkami. Gdy po krótkiej uroczystości sędzia dał sygnał do rozpoczęcia spotkania to Sokół stwarzał groźniejsze sytuacje pod bramką przeciwnika, a na prowadzenie mógł wyjść już w drugiej minucie, lecz piłka po rykoszecie przeszła minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez bramkarza drużyny gości. Co nie udało się wcześniej, udało się w 31. minucie, kiedy to po rzucie rożnym piłkę strącił Marcin Kostrzewa, a do siatki wpakował ją Michał Reczulski wyprowadzając Sokoła na prowadzenie. Kilka minut później bramkę na 2:0 bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Adam Kozak. Wcześniej za kwestionowanie decyzji sędziego żółtą kartką ukarany został Michał Reczulski. W jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy faul we własnym polu karnym popełnił Marcin Jakubowski, a sędzia podyktował rzut karny, którego zawodnik gości pewnie zamienił na kontaktową bramkę. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i trzeba przyznać, że to beniaminek z Suliszewa miał przewagę w pierwszej części spotkania, a wynik mógł być jeszcze wyższy. Po zmianie stron na boisko w miejsce kontuzjowanego Michała Reczulskiego wszedł Dawid Dudzik, a pięć minut później za Marcina Kostrzewę na boisku pojawił się Mariusz Kwaśny. Na początku drugiej odsłony tego spotkania żółte kartkę obejrzeli Łukasz Hofman i Jakub Zadrożny. Z kolei po godzinie gry w miejsce schodzącego Przemysława Kowalika wszedł Marcin Karow. W drugiej połowie mecz stał się bardziej wyrównany, a stało się to za sprawą coraz to odważniejszych ataków gości, które jednak nie dały żądanego efektu, mimo, że pod koniec meczu zdecydowanie zepchnęli nas do obrony. W ostatnich minutach spotkanie sędzia pokazał naszemu zespołowi jeszcze jedną żółtą kartkę, a otrzymał ją Wojciech Puszczak za odkopnięcie piłki po gwizdku.

Sokół Suliszewo 2:1 (2:1) Drzewiarz Świerczyna