Wyniki siłaczy w ogólnopolskich zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

12 czerwca w Świdwinie odbyły się XX Ogólnopolskie Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach wzięła udział liczna grupa członków Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian  Jankowo. Po  kilkugodzinnych zmaganiach  z ciężarami członkowie Stowarzyszenia Sportów Siłowych  Rufian uzyskali bardzo dobre wyniki a większość z nich stanęła na podium.

• - W kategorii juniorów do lat 19 Adam Jahn  uporał się z ciężarem 105 kg i zajął IV miejsce
  • - W kategorii juniorów do lat 23 Tomasz Houbczat zaliczył ciężar 145 kg i też zajął IV miejsce
  • - W kategorii weteranów do lat 50 Mariusz Rufkiewicz zajął III miejsce z ciężarem 160 kg a Jarosław Bastek II miejsce zaliczając w drugiej próbie 195 kg
  • - W kategorii wagowej do 70 kg Piotr Ślusarski w swoim debiutanckim starcie wyciska ciężar 110 kg i zajmuje III miejsce z kolei Kamil Bełczykowski wyciska ciężar 100 kg co daje mu V miejsce w tej kategorii
  • - W kategorii wagowe do 82 kg Adam Bluj zalicza ciężar 150 kg i zajmuje III miejsce
  • - W kategorii wagowej do 100 kg Mateusz Rufkiewicz bez problemów wyciska 185 kg i zajmuje II miejsce, w tej samej kategorii Krzysztof Tyrański zajmuje IV miejsce po wyciśnięciu sztangi ważącej 150 kg

Na koniec zawodów odbyła się jeszcze konkurencja wyciskania wielokrotnego sztangi ( sztanga ważyła tyle co zawodnik ) w kategorii seniorów Mateusz Rufkiewicz zajął III miejsce wycisnął sztangę 85 kg aż 38 razy, natomiast Mariusz Rufkiewicz w kategorii weteranów wycisnął 24 razy  sztangę ważącą 100 kg i zajął też III miejsce. Ogólnie członkowie Stowarzyszenia Sportów Siłowych zdobyli w Świdwinie 7 medali.

Wyjazd Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo na te zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie na realizacje zadania publicznego – Upowszechnianie Sportów Siłowych.