Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Szósta edycja Mini Mundialu w Drawsku Pomorskim

• Napisał

Po raz szósty w Drawsku Pomorskim zorganizowana została impreza sportowa pn. „Mini Mundial”. W zmaganiach - które odbyły się 1 czerwca - udział wzięło 12 drużyn ze szkół podstawowych z Mielenka Drawskiego, Nętna oraz Drawska Pomorskiego. Każda drużyna miała przydzieloną nazwę kraju biorącego udział w mistrzostwach świata.

Zmagania prowadzone były w dwóch kategoriach wiekowych ( klas III-IV oraz V-VI). Każda kategoria rozpoczęła rywalizację od zmagań grupowych. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansowały do fazy pucharowej turnieju.

W zmaganiach młodszych drużyn w grach półfinałowych Walia pokonała Holandię 1:0 oraz Portugalia Ukrainę 2:0 . W spotkaniu o III miejsce zwycięzcę wyłoniono dopiero po serii rzutów karnych, w których Ukraina pokonała Holandię. W wielkim finale Walia wygrała z Portugalią 3:0.

W zmaganiach grupy starszej do gier półfinałowych awansowały Albania, Serbia, Chorwacja oraz Francja. Serbia pewnie pokonała Albanię 4:0, natomiast Chorwacja zwyciężyła Francję 10:0. W spotkaniu o brązowy medal Albańczycy pokonali Francuzów . W finale Chorwaci wygrali 3:1 z Serbami.

Organizatorzy w przerwie zmagań zorganizowali sprawnościowy tor przeszkód dla dzieci. Uczestnicy musieli pokonać slalom z piłką przy nodze oraz trafić w wyznaczony punkt ringiem.

Dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej zagrają w turnieju finałowym 6 czerwca w Szczecinie. Gminę Drawsko Pomorskie reprezentować będzie Walia i Portugalia ( w rywalizacji klas III-IV) oraz Chorwacja i Serbia (klasy V-VI).

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali stroje piłkarskie oraz zestaw nagród i upominków.

Zespoły, które zajęły czołowe trzy miejsca otrzymały puchary, medale oraz dyplomy.