Drawa awansowała na 6. miejsce po pokonaniu KS Chwaszczyno 2:1.

• Napisane przez  Mateusz Owedyk

Trzynaste zwycięstwo w sezonie odnieśli zawodnicy MKS Drawa Drawsko Pomorskie. W minioną sobotę pokonali w ramach 28. kolejki III Ligi Bałtyckiej KS Chwaszczyno 2:1. Dzięki zwycięstwu drużyna awansowała na 6. miejsce w tabeli.

Zawodnicy Drawy, po ostatnich dobrych występach, przystępowali do pojedynku z gośćmi z Chwaszczyna w roli faworyta. Ewentualne zwycięstwo było by dużym krokiem w kierunku zapewnienia utrzymania w zreformowanej 3. lidze. Od początku spotkania drawszczanie narzucili przyjezdnym swój styl gry. Konsekwencją dobrej gry ofensywnej była duża liczba stałych fragmentów. Jednak żaden z nich w pierwszej połowie nie przyniósł bramki. Zawodnicy z Chwaszczyna pomimo kilku okazji, nie potrafili pokonać bramkarza Drawy. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Jeden punkt nie satysfakcjonował zawodników z Drawska Pomorskiego,  dlatego na drugą część meczu wyszli usposobienie bardziej ofensywnie. Już w 48. minucie przyniosło to efekty. Po kolejnym stałym fragmencie gry najlepiej w polu karnym przyjezdnych odnalazł się Damian Kupisz i strzałem głową wyprowadził drawszczan na prowadzenie. Radość nie trwała długo, już 10. minut później drużyna z Chwaszczyna doprowadziła do wyrównania. Po straconej bramce Drawa ruszyła do zdecydowanych ataków. Liczne próby kończyły się niepowodzeniem. Dopiero w ostatnich minutach meczu, wprowadzony chwilę wcześniej Wojciech Witoń, wykorzystał dośrodkowanie Konrada Mularczyka i strzałem w długi róg bramki nie dał szans na interwencję bramkarzowi gości. W końcowych fragmentach spotkania Drawa nie pozwoliła przyjezdnym na strzelenie wyrównującej bramki. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1.

Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. Zawodnicy Drawy są w najlepszej sytuacji z zespołów walczących o utrzymanie. Ewentualne dwa zwycięstwa pozwolą im, bez oglądania się na wyniki innych meczów,  pozostać w gronie 3. ligowców. Najbliższe spotkanie już w sobotę z liderującym zespołem z Przodkowa.