Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Prezydenta Kołobrzegu

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

W sobotę 9 kwietnia w Kołobrzeskiej  Hali Milenium odbył się X Ogólnopolski Integracyjny Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Prezydenta Kołobrzegu. W turnieju udział wzięło około 100  zawodników wśród których byli zawodnicy ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych "RUFIAN" z Jankowa: Mateusz Rufkiewicz, Adam Bluj, Leszek Pasieka i Jarosław Bastek.

Wspólnie rywalizowali utytułowani sportowcy oraz zawodnicy mniej doświadczeni oraz amatorzy. Rutyna starła się z wolą walki, a niepełnosprawność z pełno sprawnością. Próby bicia Rekordu Polski w kategoriach kobiet i mężczyzn dowodzą wspaniałego przygotowania poszczególnych uczestników oraz bardzo wysokiego poziomu sportowych wzmagań na pomoście.

Siłacze  S.S.S. Rufian Jankowo zanotowali udany występ, Mateusz Rufkiewicz wycisnął ciężar 182 kg i zajął czwarte miejsce w  kategorii wagowej do 88 kg. Adam Bluj wycisnął  sztangę ważącą 150 kg i zajął czwarte miejsce w kategorii wagowej do 80 kg. Jarosław Bastek zajął trzecie miejsce w kategorii wiekowej 40-60 lat z wynikiem 190 kg. Leszek Pasieka wycisnął sztangę 180 kg i zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej +60 lat.

Wyjazd na te zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu gminy Drawsko Pomorskie na realizację zadania - Upowszechniania Sportów Siłowych oraz sponsorowi Wojciechowi Kowalczykowi. Dzień później 10. 04. 2016 r. w miejscowości Jastrowie odbyły się ogólnopolskie zawody w wyciskaniu sztangi leżąc , w których wystąpił jedyny reprezentant S.S.S Rufian Jankowo Leszek Pasieka w kategorii wiekowej +45 lat i zajął trzecie miejsce z wynikiem 180 kg.