Siłacze z Jankowa na ostatnich zawodach w tym roku walczyli w Policach

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

Członkowie Stowarzyszenia Sportów Siłowych RUFIAN Jankowo, ostatni start w tym roku  zaliczyli na XXII Otwartych Mistrzostwach w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się 21.11.2015 r. w Policach. Udział członków S.S.S. RUFIAN w tych Mistrzostwach można zaliczyć do udanych, po zliczeniu wszystkich punktów jakie zdobyli poszczególni zawodnicy, Stowarzyszenie Sportów Siłowych Rufian Jankowo zajęło drużynowo trzecie miejsce, ustępując jedynie drużynom z Polic i Szczecina.

Indywidualne wyniki zawodników z S.S.S. RUFIAN Jankowo:

• W kategorii open kobiet Karolina Cieślak zajęła III miejsce z wynikiem 30 kg
  • W kategorii junior do 23 lat Krzysztof Tyrański zajął II miejsce z wynikiem 140 kg
  • W kategorii senior Mateusz Rufkiewicz zajął II miejsce z wynikiem 190 kg a Adam Bluj VII miejsce z wynikiem 150 kg
  • W kategorii masters 40-49 lat Mariusz Rufkiewicz zajął VI miejsce z wynikiem 150 kg
  • W kategorii masters powyżej 60 lat Leszek Pasieka zajął I miejsce z wynikiem 190 kg

Udział w Mistrzostwach był możliwy dzięki pomocy finansowej otrzymanej z Gminy Drawsko Pomorskie na zadanie publiczne pod nazwą " UPOWSZECHNIANIE SPOTÓW SIŁOWYCH " oraz sponsoringowi od Piotra Gazarkiewicza