Sokół Suliszewo pokonał Błękitnych Pomierzyn

• Napisane przez  Marcin Karow

Zwycięstwem 3:1 Sokoła Suliszewo zakończył się mecz 7. kolejki A klasy przeciwko Błękitnym Pomierzyn. Bramki dla Sokoła zdobyli: Wojciech Puszczak, Paweł Serafin oraz Łukasz Hofman z rzutu karnego...

Sokół Suliszewo wystąpił w składzie:

Grzegorz Karow - Marcin Karow (C), Bartłomiej Kamiński, Marcin Jakubowski, Mateusz Dolak - Wojciech Puszczak (45' Krystian Styburski), Łukasz Hofman, Piotr Godlewski (55' Paweł Serafin), Piotr Hawrasz (75' Maciej Jakubowski), Michał Reczulski (75' Marcin Kostrzewa) - Mateusz Terefeńko (60' Damian Zbożnik).

Punktualnie o godzinie 13:00 sędzia Roman Hajdasz oraz jego asystenci: Piotr Kurasz oraz Dariusz Baniowski wyprowadzili obie jedenastki na murawę boiska w Suliszewie. Pierwszy raz od bodajże trzech spotkań rozgrywanych w Suliszewie meczowi towarzyszyła ładna jesienna pogoda, co automatycznie dało efekt w postaci większej liczby zgromadzonych kibiców. Od początku spotkania przewagę zyskali gospodarze i to oni nacierali na bramkę przeciwnika zdecydowanie częściej i zdecydowanie groźniej, co przeniosło się na szybkie otwarcie wyniku - w 12 minucie po podaniu Bartłomieja Kamińskiego bramkę zdobył Wojciech Puszczak. Po strzeleniu bramki sytuacja na boisku się nie zmieniła i to Sokół stwarzał groźniejsze sytuacje pod bramką gości, jednak nie przyniosły one zmiany wyniku i do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Na drugą połowe za strzelca bramki - Wojciecha Puszczaka wszedł Krystian Styburski. Gospodarze mogą mówić o sporym pechu, który ich prześladował tego dnia, ponieważ nie wykorzystali oni kilku stu, a nawet dwustuprocentowych sytuacji pod bramką zespołu z Pomierzyna. W 55. minucie w miejsce schodzącego Piotra Godlewskiego na boisku pojawił się Paweł Serafin. Trzy minuty później goście niespodziewanie po rzucie rożnym doprowadzają do wyrównania stanu spotkania. Po godzinie gry Mateusza Terefeńko zmienił Damian Zbożnik.

Po straconej bramce zdecydowanie do ataku ruszył Sokół, dla którego każdy inny wynik niż wygrana byłaby klęską. Wyjść na prowadzenie udało się w 71. minucie kiedy to po podaniu Marcina Jakubowskiego piłkę w bramce przeciwnika umieścił Paweł Serafin. Cztery minuty później w drużynie Sokoła nastąpiła podwójna zmiana: za Piotra Hawrasza i Michała Reczulskiego pojawili się odpowiednio Maciej Jakubowski i Marcin Kostrzewa. Sokół Suliszewo starał się utrzymać na prowadzeniu w tym meczu, a jak wiadomo najlepszą obroną jest atak - więc zawodnicy nie skupili się na bronieniu przewagi, a dążeniu do jej powiększenia, co przyniosło efekt w postaci rzutu karnego w doliczonym czasie gry za zagranie ręką w polu karnym przez jednego z zawodników Błękitnych. Jedenastkę na bramkę zamienił Łukasz Hofman, a chwilę później sędzia Hajdasz zakończył spotkanie.

Sokół Suliszewo 3:1 (1:0) Błękitni Pomierzyn

• 12' Wojciech Puszczak
  • 71' Paweł Serafin
  • 91' Łukasz Hofman (k)

Serdecznie dziękujemy tak licznie przybyłym kibicom, którzy w niedzielne popołudnie wspierali naszą drużynę w meczu z Błękitnymi. Nasze zwycięstwo oraz porażka Gromu Giżyno z Legionem Strączno 2:3 spowodowała, że Sokół Suliszewo jest samotnym liderem i ma 3pkt przewagi nad pięcioma drużynami z 15pkt na koncie. Następne spotkanie to wyjazd do Żółtnicy, gdzie swoje mecze rozgrywa Mechanik Turowo (kibice mogą kojarzyć ich z występów w klasie B, jednak wtedy nazywali się Trawnik Turowo) - jest to jedna z ekip mających piętnaście punktów na koncie, tak więc z pewnością nie będzie to łatwe spotkanie.