Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Sokół Suliszewo wygrywa z Błękitnymi Gonne Małe 4:1

• Napisane przez  Marcin Karow

06.09.2015r. rozegrano pierwszy mecz w Suliszewie po uzyskaniu przez miejscowy obiekt sportowy licencji na występy w A klasie. Sokół Suliszewo w meczu 3. kolejki wygrał z Błękitnymi Gonne Małe 4:1.

Sokół Suliszewo wystąpił w składzie:

• Grzegorz Karow - Marcin Karow (C) (55' Piotr Pawlak), Bartłomiej Kamiński, Mariusz Jakubowski, Mateusz Dolak - Krystian Styburski (45' Wojciech Puszczak), Damian Zbożnik (70' Dawid Dudzik), Piotr Hawrasz (72' Michał Reczulski), Tomasz Wyrzykowski, Łukasz Hofman - Adam Kozak (75' Mateusz Terefeńko).
  • Zdjęcia - Sokół Suliszewo wygrywa z Błękitnymi Gonne Małe 4:1

Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach, boisko czasami utrudniało grę przez obfite opady deszczu przed meczem, jednak jak na zamówienie przed godziną 13:00 niebo trochę przejaśniało i z minuty na minutę wokół boiska gromadziło się coraz więcej kibiców. W 1. minucie meczu żółtą kartką ukarany został Mariusz Jakubowski. Mecz toczył się dynamicznie z obu stron niemalże akcja za akcję z lekkim wskazaniem na Sokoła, co dało efekt w 17. minucie gdy po podaniu debiutującego w barwach Sokoła Tomasza Wyrzykowskiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Adam Kozak i umieścił piłkę w siatce. Goście również groźnie atakowali, a na podkreślenie zasługuje jedna z interwencji naszego bramkarza - Grzegorza Karow. Większość zawodników i kibiców po mocnym, groźnym strzale jednego z gości godziła się ze stratą bramki, lecz on wyciągnął się niczym struna i wybił piłkę na rzut rożny. W 34. minucie Tomasz Wyrzykowski podwyższył wynik spotkania po podaniu Łukasza Hofmana i do szatni schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem. Po przerwie w miejsce Krystiana Styburskiego wszedł Wojciech Puszczak. Jednak to goście na drugą odsłonę spotkania wyszli bardziej odważnie i jeden z ataków w 48. minucie dość szczęśliwie znalazł swój finał w naszej bramce - zawodnik gości prawdopodobnie próbował dośrodkować, a wyszedł mu piękny gol, przy którym nasz bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Jednak w 50. minucie szybka odpowiedź Sokoła - Adam Kozak zdobył swojego drugiego gola tego dnia mijając bramkarza i strzelając do pustej bramki. Asystę przy tej bramce zaliczył Marcin Karow, który pięć minut później zszedł z boiska, a w jego miejsce wszedł Piotr Pawlak. Mecz nadal toczony był w wysokim tempie i obie strony stwarzały sobie sytuacje. W 70. minucie w miejsce schodzącego Damiana Zbożnika na boisku pojawił się Dawid Dudzik, który chwilę po wejściu zdobył bramkę po podaniu Łukasza Hofmana - wejście smoka w wykonaniu Dawida. Dwie minuty później za Piotra Hawrasza wszedł Michał Reczulski, który ujrzał niedługo po tym żółtą kartkę. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na boisku pojawił się Mateusz Terefeńko, który zmienił Adama Kozaka. Wynik nie uległ już zmianie - 4:1.

Sokół Suliszewo 4:1 (2:0) Błękitni Gonne Małe

• 17' Adam Kozak
  • 34' Tomasz Wyrzykowski
  • 48' Łukasz Wesołowski
  • 50' Adam Kozak
  • 70' Dawid Dudzik

Serdecznie dziękujemy kibicom, którzy mimo niezbyt zachęcających warunków atmosferycznych przyszli wspierać swoją drużynę. Za nami trzecia kolejką ligowa i Sokół z kompletem zwycięstw lideruje w tabeli wspólnie z Gromem Giżyno. Obie te ekipy mają nawet taki sam bilans bramkowy (+10). Przed nami jednak ciężki mecz wyjazdowy do Różewa, a jeszcze wcześniej w środę o godzinie 17:00 na boisku w Suliszewie mecz pucharowy z występującym w klasie okręgowej Kolejarzem Wierzchowo.