Zawodnik z SSS RUFIAN, Jarosław Bastek na podium w Dziwnowie

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

Już po raz dwunasty hala dziwnowskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury gościła zawodników biorących udział w OTWARTYCH ZAWODACH W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR BURMISTRZA DZIWNOWA.

Impreza, która ma już swoją kilkunastoletnią historię, wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, a udział w rywalizacji sympatyków sportów siłowych z kilku województw (będących w Dziwnowie nie pierwszy raz) świadczy o tym, iż na stałe wpisała się do kalendarza i pamiętają o niej zawodnicy z odległych zakątków kraju.

Rywalizacja była prowadzona w kilku kategoriach (zależnych od płci i wieku), a na starcie stanęło łącznie 61 zawodników, wśród nich byli zawodnicy ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo. Po blisko siedmiu godzinach zawodów wyłoniono  zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Wyróżnienia i nagrody wręczał osobiście burmistrz Dziwnowa, Grzegorz Jóźwiak.

Reprezentanci SSS Rufian Jankowo zajęli następujące miejsca:

• W kategorii wiekowej 40-50 lat rywalizowało łącznie 10 zawodników,  reprezentant SSS Rufian Jarosław Bastek zajął 3 miejsce z wynikiem 192,5kg.  Powracający po kontuzji Mariusz Rufkiewicz wycisnął ciężar 155kg i zajął 5 miejsce w tej kategorii.
  • W kategorii 50-60 lat udział wzięło 9 zawodników , rywalizację na czwartym miejscu zakończył reprezentant  SSS Rufian Zbigniew Hodowaniec z wynikiem 135kg.
  • W najliczniej reprezentowanej kategorii, 23-40 lat, rywalizowało 25 zawodników, Mateusz Rufkiewicz z SSS Rufian zajął 4 miejsce z wynikiem 177,5kg.

Wyjazd Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo na te zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie na realizacje zadania publicznego – Upowszechnianie Sportów Siłowych.