Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Gala Sportu Samochodowego 2014 w Warszawie

• Napisane przez  bajapoland.eu

W niedzielę, 4 grudnia br. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się Gala Sportu Samochodowego 2014. Najlepsi kierowcy oraz piloci tym razem zamienili trasy odcinków specjalnych i tory wyścigowe na „czerwony dywan”. Uroczystość zorganizowana przez Główną Komisję Sportu Samochodowego PZM zgromadziła ponad 300 zawodników i gości. Triumfatorom rywalizacji, między innymi w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych wręczono puchary oraz szarfy mistrzowskie.

Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz zostali uhonorowani za zdobycie tytułów Mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej RMPST. Reprezentanci NAC Rally Team wyprzedzili w łącznej klasyfikacji Macieja Stańco i Janusza Kołodzieja (wicemistrzowie Polski) oraz Łukasza Komornickiego i Ernesta Góreckiego (drudzy wicemistrzowie Polski). Podobnie zakończyła się rywalizacja w Grupie T1, w której trzy pierwsze lokaty zajęły w tej samej kolejności w/w załogi. W Grupie T2 RMPST wśród kierowców najlepszy okazał się Grzegorz Szwagrzyk, a na drugim i trzecim stopniu podium stanęli Robert Kufel i Mariusz Andrych. W tej samej grupie wśród pilotów tytuł mistrzowski wywalczył Dominik Samosiuk, wicemistrzem został Jakub Moliter, a drugim wicemistrzem – Michał Trzciński. Trofea w Grupie TH wręczono załogom: Piotr Białkowski / Bartosz Mamot (mistrzowie Polski), Robert Łyżwa / Paweł Kołasiński (wicemistrzowie Polski), Łukasz Skoczeń / Grzegorz Ślęczka (drudzy wicemistrzowie Polski).

W Grupie Open RMPST triumfowała Małgorzata Kosińska, której pilotem był Andrzej Derengowski. Reprezentanci RMF 4Racing Team pokonali Krzysztofa Antończaka i Andrzeja Mańkowskiego, którzy wywalczyli tytuły wicemistrzowskie.

Puchar i szarfa mistrzowska za zwycięstwo w Grupie T4 przypadły Robertowi Szustkowskiemu, a wicemistrzami Polski (ex aequo) zostali Tomas Vratny i Vaclav Svoboda. W rywalizacji Zespołów Sponsorskich mistrzem Polski został team 4xDrive, wicemistrzem – RMF 4Racing Team, a drugim wicemistrzem NAC Rally Team. Podczas uroczystości zaprezentowano również projekt kalendarza Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych na rok 2015, który składa się z pięciu rund: