Kyokushin Challenge 2014

• Napisane przez  Grzegorz Skurczyński

Hala Miejska przy ul. Twardowskiego w Szczecinie była miejscem rywalizacji karateków w Międzynarodowym Turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin - Kyoksuhin Challenge 2014.

W zawodach – które odbyły się w sobotę (22 listopada) – udział wzięło 406 zawodników, wśród których nie zabrakło karateków z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OYAMA” w Drawsku Pomorskim. W klasyfikacji drużynowej karatecy z naszego miasta zajęli pierwsze miejsce. Na drugim stopniu podium uplasował się Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA, a trzecie miejsce zajął klub UKS Karate Kyokushin Moryń.

Zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej było możliwe dzięki bardzo dobrym występom indywidualnym, w których to zawodnicy MUKS ,,OYAMA” zdobyli 18 medali (9 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe). Poniżej podajemy nazwiska zawodników, którzy zdobyli medale:

• Sławomir Burkiewicz – srebrny medal w kat. chłopców 16-17 lat -65 kg,
  • Jakub  Łuksza - złoty medal w kat. chłopców 16-17 lat open.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach. Zarząd klubu MUKS ,,OYAMA” dziękuje rodzicom, którzy w licznej grupie przybyli na mistrzostwa i dopingowali swoje pociechy.