Kolejny mecz Polska – USA w Drawsku Pomorskim rozegrany

• Napisane przez  Grzegorz Skurczyński
Wspólne zdjęcie. Fot. Marcin Łukasz Wspólne zdjęcie. Fot. Marcin Łukasz

Sześć goli, piękne bramki oraz wiele ładnych akcji, tak po krótce można scharakteryzować mecz, który odbył się 1 października na Euroboisku w Drawsku Pomorskim, pomiędzy reprezentacją Polski (której barwy reprezentowała drużyna ,,Fani Pogoni”) oraz połączoną reprezentacją Stanów Zjednoczonych i Kanady. Inicjatorem i promotorem meczu był Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak.

Od pierwszych minut optyczną przewagę mieli reprezentanci Polski. Na efekty nie trzeba było długo czekać.  Już po piętnastu minutach nasi zawodnicy prowadzili 2:0. Przed przerwą obie drużyny zdołały jeszcze strzelić po jednej bramce i do przerwy wynik na tablic świetlnej widniał 3:1.

Po zmianie stron goście ruszyli do ataku, chcąc jak najszybciej odrobić straty. Sztuka ta udała im się po 10 minutach. Kontaktowy gol spowodował sporo nerwowości w grze obronnej naszego zespołu. Jednak po kilku minutach nasi reprezentanci zdobyli czwartego i jak się okazało ostatniego gola w meczu.

Po zakończeniu spotkania Burmistrz Drawska Pomorskiego podziękował zawodnikom za mecz, a kibicom za wspaniały doping.  Gościem specjalnym wczorajszego spotkania był Dariusz Adamczuk -  srebrny medalista olimpijski w piłkę nożną z Barcelony z 1992 roku.