Porażka Drawy z Gwardią Koszalin

• Napisane przez  mksdrawa.futbolowo.pl

Porażką 1:3 (1:3) zakończył się mecz inauguracyjny Drawy w sezonie 2014/15. Jedynego gola dra Drawy w 9 min meczu strzelił Grzegorz Magnuski.

Pierwszy mecz sezonu to zawsze niewiadoma dla każdej drużyny. Drawa zaczęła jednak ten mecz wyjątkowo słabo. Już w 2  min rzut rożny i pierwszy gol dla gospodarzy. Wyrównanie pada już w 9 min meczu, a strzelcem wyjątkowej urody gola zostaje Grzegorz Magnuski. Niestety dwie minuty później kolejny indywidualny błąd obrony Drawy i Gwardia ponownie wychodzi na prowadzenie. W 27 min błąd naszego bramkarza który mija się z piłką wykorzystuje po raz trzeci zespół z Koszalina i na przerwę schodzimy z wynikiem 3:1 dla gospodarzy.

Druga połowa już zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Jesteśmy zespołem lepszym i częściej dochodzimy do sytuacji strzeleckich. Niestety nie potrafiliśmy pokonać ponownie golkipera Gwardii. Swoje setki marnują Szymański i Brzeziański. W sumie nie zasłużona porażka bo gra nie wyglądała tak słabo jak wynik, a gospodarze nie byli zespołem lepszym od Drawy. Jednak na koniec to ilość goli decyduje o punktach, a w tym meczu to gospodarze strzelili ich o dwie więcej.

- przegraliśmy po indywidualnych błędach, które nie zdarzały nam się w meczach sparingowych. Wydaje mi się, że czasami przegrywamy bardziej " w głowach" niż na boisku. Jednak jestem dobrej myśli i wierzę, że w następnym meczu z Bałtykiem w pełni zrehabilitujemy się i zdobędziemy komplet punktów - Łukasz Woźniak