ROZUMIEM

Sokół Suliszewo - Kopanik Lubno 4:2

• Napisane przez  Marcin Karow
Sokół Suliszewo. Fot. Drużyna Sokół Suliszewo. Fot. Drużyna

Wygraną 4:2 Sokoła Suliszewo z Kopanikiem Lubno zakończył się mecz 19. kolejki 4. grupy koszalińskiej A-klasy, który był jednocześnie pierwszym meczem na nowo powstałym obiekcie sportowym w Suliszewie.

• Sokół Suliszewo wystąpił w składzie:
  • Grzegorz Karow – Marcin Karow , Piotr Pawlak, Maciej Jakubowski, Mateusz Krasowski - Marcin Kostrzewa (45' Krystian Styburski), Jakub Zadrożny (75' Hubert Karow), Łukasz Hofman (55' Dawid Dudzik), Wojciech Puszczak (C) (85' Przemysław Kowalik), Mateusz Zwindowski - Mateusz Terefeńko.

25 maja 2014r. - ta data na stałe zapisała się w historii suliszewskiego Sokoła, jako dzień, w którym rozegrano pierwszy mecz na nowym, od wielu lat wyczekiwanym boisku. Mimo bardzo wysokiej temperatury frekwencja kibiców była tego dnia bardzo wysoka, co nas niezmiernie cieszy. Przed rozpoczęciem spotkania Sokół otrzymał od sponsora - Pana Janusza Kostrzewy nowy komplet strojów, w którym za kilkanaście minut otworzył nowy rozdział w historii klubu. O godzinie 16:00 sędzia niedzielnego spotkania - Pan Jankowski wyprowadził obie jedenastki na murawę. Mecz w pierwszych kilkunastu minutach był wyrównany, zarówno goście jak i gospodarze wyprowadzali ciekawe akcje, które nie dały jednak bramkowego efektu. Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył zawodnik gości, który silnym strzałem z dystansu nie dał szans naszemu bramkarzowi. W 38. minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Terefeńko i na przerwę schodziliśmy z wynikiem remisowym. Po zmianie stron na boisko w miejsce Marcina Kostrzewy wszedł Krystian Styburski. Sokół z biegiem czasu powiększał swoją przewagę na boisku, co potwierdziła bramka Mateusza Zwindowskiego w 54. minucie. Chwilę później na placu gry pojawił się Dawid Dudzik zmieniając Łukasza Hofmana. Na piętnaście minut przed końcem spotkania goście zdołali doprowadzić do wyrównania, a za Jakuba Zadrożnego wszedł Hubert Karow. Zawodnicy Kopanika starali się dociągnąć zadowalający ich wynik remisowy do końca spotkania, lecz w 85 minucie głową piłkę do ich bramki skierował Wojciech Puszczak, który kilka chwil później opuścił murawę, a zastąpił go Przemysław Kowalik. Gdy goście starali się jeszcze doprowadzić do wyrównania, Sokół skutecznie kontraatakował, a strzelając swoją drugą bramkę w meczu wynik w 88. minucie ustalił "Zwinda".

Sokół Suliszewo 4:2 (1:1) Kopanik Lubno

• 38' Mateusz Terefeńko
  • 54' Mateusz Zwindowski
  • 85' Wojciech Puszczak
  • 88' Mateusz Zwindowski

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli przygotować boisko, dołożyli wszelkich starań o to, aby ten mecz się odbył zgodnie z planem. Nie będę tutaj wymieniać każdego z osobna, ze względu na to, że nie chciałbym nikogo pominąć. Serdecznie dziękujemy również kibicom, którzy licznie stawili się dopingować Sokoła na nowym boisku. Atmosfera wokół spotkania była naprawdę wspaniała. Jeszcze raz szczere DZIĘKUJEMY !!!